Formula E’nin Gen3 aracı 14 Ocak’ta yarışa başlayacak

0
1

Formula E’nin Gen3 tamamen elektrikli otomobili, 14 Ocak 2023’te Mexico City’de yarışa başlayacak. Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) Çarşamba günü tarihi açıkladı ve Formula E’nin yaklaşan dokuzuncu sezonunun ön programını paylaştı.

Ocak ayındaki yarışmanın resmi başlangıcından önce, takımların Aralık ayında İspanya’nın Valensiya kentinde yeni sürüşlerini test etmek için üç günü olacak. Bugünkü ön programla Formula E, 13 şehirde 18 yarışa ev sahipliği yapmayı planlıyor. Bu, 2022 listesinden iki yarışma ve üç durak daha. Dahası, Formula E pisti ilk kez Hindistan’da Haydarabad’ı ve Brezilya’da Sao Paulo’yu ziyaret edecek.

Programa bir göz atarsanız, birkaç boşluk fark edeceksiniz. En önemlisi, Formula E henüz New York City tarihini açıklamadı.

Season 9

Formula E şampiyona şefi Alberto, “New York, 2020’de Covid’in vurduğu 6. Sezon hariç, Sezon 3’ten bu yana ABD’de Formula E’nin evi oldu ve tribünlerin önünde bazı destansı yarışlar gerçekleştirdi” dedi. Longo, “Brooklyn bölgesindeki büyük inşaat çalışmaları, gelecek yıl mevcut pist düzenini kullanmayı zorlaştıracak, bu yüzden geçici Sezon 9 takviminde belirli bir tarih açıklamadık. Ancak, ekibimizle yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Brooklyn’deki yerel ortaklar, gelecek sezon New York’ta yarışacak çözümleri keşfetmek için.” dedi

Gen3’ün gelecek yılki yarış başlangıcı birkaç nedenden dolayı heyecan verici. Araç sadece öncekinden daha hızlı değil, aynı zamanda Formula E onu daha çevik olacak şekilde tasarladı. Bu, sürücüler arasında daha fazla teker teker düelloya yol açması ve sonuçta ortaya çıkan yarışları daha eğlenceli hale getirmesi gereken bir şey.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.