Samsung son I/O ile işbirliği içinde Wear OS’nin yeni bir sürümünü başlattıktan sonra Google, daha fazla güncellemeyle geri döndü. Bu yılki I/O geliştirici konferansında şirket, Android 13’e gelen özellikleri ve yeni bir Google Cüzdan’ın yanı sıra Wear OS’ye gelen acil durum SOS’unu tanıttı. Google ayrıca geçen yıla göre bu yıl üç kat daha fazla Wear OS cihazı olduğunu ve Samsung, Montblanc, Mobvoi ve Fossil’den yeni cihazların geldiğini de paylaştı.

Google, bu cihazlar hakkında fazla ayrıntı vermedi, ancak daha sonra SoundCloud ve Deezer dahil olmak üzere daha fazla üçüncü taraf uygulamasının Wear OS’ye geldiğini söyledi. Samsung, Galaxy Watch 4 sahiplerinin “daha hızlı ve daha doğal ses etkileşimleri, hızlı yanıtlar ve hareket halindeyken yardım” için Google Asistan’ı yakında indirebileceklerini paylaşan bir blog yazısı yayınladı.

Galaxy Watch 4, Spotify için Asistan aracılığıyla ses kontrolü de alacak ve bu da onların seslerini kullanarak şarkı değiştirmelerine olanak tanıyacak. Samsung, bu yıl içinde daha fazla Google uygulamasının ve hizmetinin Galaxy Watches için optimize edileceğine söz verdi.

Google ayrıca, şaşırtıcı olmayan bir şekilde yeni Wear OS’yi çalıştıracak olan Pixel Watch’ı da tanıttı. Ayrıca, daha iyi aktivite takibi için Fitbit ile derin entegrasyona sahip olacak, ancak şirket sonbaharda piyasaya sürmeye hazırlanırken cihazla ilgili diğer ayrıntılar seyrekti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın