Framework, modüler dizüstü bilgisayarına 12. nesil Intel Core yongaları getiriyor

0
1

Framework’ün modüler, kendin yap dizüstü bilgisayarı, pek çok dizüstü bilgisayar fanının ve onarıma uygun tiplerin kalbini ve zihnini kazandı. Lansmanından bir yıl sonra şirket, bir bilgisayar şirketi olarak uzun vadeli uygulanabilirliğinin en büyük testini sunmak için geri döndü: Çip yükseltmeleri. Bugün şirket, 12. nesil Intel Core çiplerini paketleyen yeni makinelerin yanı sıra mevcut modeller için yeni silikonlu yedek anakartları duyuruyor.

Şirket büyürken, kullanıcıların ana kart fiyatlandırması 449 $ ile 1.049 $ arasında değişen 100 $ ‘lık iade edilebilir bir ön sipariş depozitosu yatırması gerekecek. Bir Core i5-1240P satın almak istiyorsanız, 449 dolar ödersiniz, 699 dolar ise Core i7-1260P’yi paketlerken, yüksek silindirler i7-1280P’yi tam 1.049 doları yatırıyor. Framework, siparişleri karşılamak için bir toplu sistem kullanıyor ve olası alıcılara siparişlerini erken almalarını tavsiye ediyor.

Aynı zamanda şirket, sistemin gövdesine ekstra sertlik katmak için tasarlanmış yeni bir Üst Kapak piyasaya sürüyor. Orijinal kapak alüminyumdan şekillendirilmişken, yeni üniteler sağlam bir alüminyum bloktan CNC ile frezelenmiştir. Bu da, hem dizüstü bilgisayarın yeni satılan versiyonunda hem de halihazırda mevcut üniteler için bir yükseltme olarak 89 $ fiyatla mevcuttur.

Bu yıllık yükseltmenin bir parçası olarak, şirketin 2.5 Gbit Ethernet adaptörü biçimindeki ilk yeni genişletme kartını da görüyoruz. Framework, yeni kartın Realtek RTL8156 denetleyici kullandığını ve ayrıca 10/100/1000Mbit Ethernet’i destekleyeceğini ve yıl içinde perakende satışa başlayacağını söylüyor. Haber listesinin tamamlanması, hem Fedora 36 hem de Ubuntu 22.04 için Linux desteğinin yanı sıra makine bekleme modundayken daha iyi güç yönetimi güncellendi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.