Bilim

Galaksiler bilinmeyen bir sebeple ölüyor!

uzay-sdn.jpg

11 bin galaksi üzerinde yapılan araştırma tüyler ürpertici bir gerçeği gözler önüne sürüyor. Uzaydaki bilinmeyen bir şey, galaksileri teker teker yok ediyor!

Biz burada güvenli bir şekilde gezegenimizde yaşarken, uzayın derinliklerinde gerçekten de çok garip şeyler oluyor. Yaşanan yeni olaylar uzay bilimcilerin kafasını karıştırmış durumda.

Bir şey tüm galaksileri öldürüyor

International Centre for Radio Astronomy Research tarafından yayınlanan makale şu sıralar hayli büyük tartışmalara yok açıyor.

11 bin galaksi üzerinde yapılan çalışmaya göre, bir şey bu galaksileri tamamen öldürüyor. Galaksi üzerinde oluşan baskı sonucu tüm gazlar ortadan kayboluyor ve sistem soğuyarak, deyim yerindeyse ölüyor.

Kurumdan PhD candidate Toby Brown durum hakkında şöyle konuşuyor:

“İntergalaktik bir etki, Samanyolu üzerindeki galaksileri birer birer yok ediyor. Bunu bir devasa kozmik bir süpürge olarak düşünebilirsiniz. Galaksideki tüm gazları, yakıtları dışarı atıyorsunuz ve doğal olarak orayı öldürüyorsunuz.”

Elbette bu olayın detaylarına dair bir şeyler öğrenmemiz şimdilik pek mümkün görünmüyor. Henüz insanlık olarak bizden milyon ışık yolu uzak yerlere gidip, oraları inceleyemiyoruz. Yine de bu minik gezegenin dışında orada bir şey olduğunu bilmek biraz tüyler ürpertici.

:: Bu olay hakkında düşünüyorsunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.384 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com