Samsung’un giriş ve orta seviye akıllı telefonu Galaxy A3 için Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi Türkiye’de yayınlandı. İşte Samsung Galaxy A3 güncellemesinin detayları.

Samsung tarafından 2015 yılının başlarında tanıtılan giriş ve orta seviye metal kasalı Galaxy A3 modeli, Android 4.4.4 KitKat ile duyurulmuştu.Galaxy A3 için bundan aylar önce Mart ayında Rusya‘da yayınlanan Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi ise 6 ay sonra Türkiye’deki kullanıcılar için yayınlandı.

Samsung Galaxy A3 için Lollipop Tükiye’de!

Samsung‘un önceki pek çok modelinde yaptığı gibi giriş ve orta seviyeGalaxy A3 için de geciken güncellemenin gösterdiği üzere, Galaxy A3 içinAndroid 6.0 Marshmallow güncellemesi büyük olasılıkla gelmeyecek. Ancak gelse bile güncellemenin Türkiye‘ye ulaşması bir 6 ay daha sürecek olsa, 2016 yazında bir ihtimal Galaxy A3 kullanıcıları Android 6.0 Marshmallow ile buluşabilirler.

Samsung Galaxy A3 güncellemesinin getirdikleri

Bugünlerde yayınlanan Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinin detayına gelirsek, daha hafif Touchwiz arayüzü, Material Design geliştirmeleri, RAMve pil kullanımında iyileştirmeler ve güvenlik odaklı birkaç düzeltmeAndroid 5.0.2 Lollipop güncellemesinin temel yenilikleri olarak dikkat çekiyor.

Farklı bir açıdann bakarsak Türkiye‘de henüz Galaxy A7 kullanıcılarının bile almadığı Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi, Galaxy A3 kullanıcılarına iyi gelecek gibi görünüyor. Ancak Samsung, güncelleme politikasını değiştirmezse, özellikle giriş ve orta seviye modellerinin satışları etkilenebilir.