Samsung, akıllı telefonda sınır tanımıyor. Şu anda akıllı telefon pazarının en geniş model yelpazesine sahip olan Samsung’un yeni modeli Galaxy A9 göründü. İşte Galaxy A9 özellikleri.

 

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumundaki Samsung, model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Birçok segment için, birçok farklı akıllı telefon modelini satışa sunan Samsung şimdide Galaxy A9 üzerinde çalışıyor.

İlk defa geçtiğimiz ay ortaya çıkan Galaxy A9 özellikleri itibariyle orta segmente hitap eden bir akıllı telefon olarak lanse edilmişti.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan AnTuTu sızıntılarıyla Galaxy A9 özellikleri de tam olarak netlik kazanmış oldu.

antutu

 

AnTuTu test sonuçlarına göre, Samsung’un orta segmente hitap eden yeniGalaxy modeli A9 gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 620’den alacak.

GPU tarafında Adreno 510’dan faydalanacak olan Galaxy A9’da 3GB RAM, 32GB’ta dahili depolama alanı yer alıyor.

1920×1080 piksel çözünürlüğünde 5.5 inçlik bir ekranla gelmesi beklenenGalaxy A9’un kamera özellikleri ise henüz netlik kazanmış değil.

Performansı Üst Düzey Telefonlara Yakın

Samsung Galaxy A9 özellikleri haricinde diğer bir merak edilen konu ise telefonun performansıydı. Galaxy A9, tek çekirdek tekstinden 1325 puan alırken, çoklu çekirdek testinden ise 4461 puan aldı.

Bu sonuçları Snapdragon 810 kullanan HTC One M9 (3738) ve OnePlus 2’nin (3673) test sonuçlarıyla karşılaştırdığımızda Galaxy A9’un çoklu çekirdek testlerinde daha başarılı olduğu görülüyor.

Tabi yine de Galaxy A9 özellikleri ve performansı hakkında daha net  bilgiler alabilmemiz için telefonun resmi çıkışını beklemek en doğru tercih olacaktır.