Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda bulunan Samsung, model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. İşte Samsung’un yeni modeli Galaxy J3’ün teknik özellikleri.

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda bulunan Samsung, yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Şu anda pazarda en fazla model seçeneğine sahip olan Samsung, bu duruma rağmen neredeyse 2-3 ayda bir yeni bir akıllı telefon modeli ile karşımıza çıkıyor.

Samsung’un giriş seviye segmentine hitap eden J serisi yeni bir üyeye daha kavuşuyor. SM-J3109 model numarasıyla lanse edilen Galaxy J3 modeli teknik özellikleriyle olmasa bile, fiyatıyla son kullanıcı için son derece cazip görünüyor.

Galaxy J3 özellikleri

Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 410 SoC yonga setinden alan Galaxy J3’te 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı yer alıyor.

720p çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekrana sahip olan Galaxy J3’te 8 Megapiksellik ana kameraya 5 Megapiksellik ön kamera eşlik ediyor.

Kutudan ilk çıktığında Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışacak olan Galaxy J3 için Android 6.0 güncellemesinin gelip gelmeyeceği ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Galaxy J3 Türkiye fiyatı

Fiyat segmenti olarak Galaxy J2 ile hemen hemen aynı banttan satışa sunulacağı tahmin edilen telefonunun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Samsung’un giriş seviyesi modellerini ülkemizde genel itibari ile satışa sunduğunu düşünürsek, Galaxy J3 modelinin de ülkemizde satışa sunulacağını varsayabiliriz.

Galaxy J3 Türkiye fiyatı için, J2 fiyatından yola çıkarak 650TL ile 750TL bandında olacağını söylemek mümkün.