Samsung’un 2014 yılındaki en güçlü telefonu Galaxy Note 4 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi Türkiye için yayınlandı. İşte Galaxy Note 4 güncellemesinin detayları.

 

Samsung‘un 2014 yılında tanıttığı en güçlü akıllı telefonu olan Galaxy Note 4 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi, sonunda Türkiye‘deki kullanıcılara ulaşmaya başladı. 10 Ağustos tarihinde Amerika’daki SM-N910P modeline, 30 Ağustos’ta Avrupa’daki SM-N910F modeline gelen güncelleme, bugün de Türkiye‘deki Galaxy Note 4 SM-N910CQkullanıcılarına ulaştı.

Galaxy Note 4 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi

Yaşanan RAM tüketimi ve pil tüketimi gibi sorunların giderildiği Galaxy Note 4 Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile birlikte ek olarak Galaxy S6 ailesi ve Galaxy Note 5’te yer alan tema desteği de geliyor. Arayüzde çok kapsamlı olmasa da önemli yeniliklerin yapıldığı güncelleme ile stabilitenin önemli oranda arttığı söylenebilir.

Ek olarak bugünlerde 2.0 sürümü ile yeniden ortaya çıkan Stagefrightaçığının, henüz 1.0 sürümünü kapatan güncelleme, güvenlik tarafındaStagefright dışında küçük iyileştirmeler de getiriyor.

Samsung Galaxy Note 4 kullanıcılarına yüklemelerini önerdiğimiz Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini, Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek yükleyebilirsiniz.