Samsung, geçtiğimiz aylarda tanıttığı amiral gemi modeli Galaxy Note 5 için iki yeni renk seçeneğini tanıttı.

Samsung‘un 13 Ağustos’ta New York’ta tanıttığı Galaxy Note 5 modeli Siyah, Altın Sarısı ve Beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulmuştu. Samsung iki yeni renk seçeneğini duyurdu. Pembe Altın ve Gümüş Titanyum renk seçenekleri eklenen Note 5‘in yeni Pembe Altın rengi Apple’ın yeni iPhone 6s modelinde de yer alan Roze Gold ile benzerlik gösteriyor ve bayan kullanıcıların ilgisini çekecek gibi duyuyor. Ayrıca Gümüş Titanyum renk seçeneği de oldukça iyi bir görünüme sahip.

Galaxy Note 5 teknik özellikleri!

Galaxy S6 ve S6 Edge’deki Exynos 7420 işlemcisini kullanan Galaxy Note 5’te 4 GB RAM bulunuyor. Yine Mali-T760 MP8 grafik birimi, 2.1 GHz hızında çalışan 4 adet ARM Cortex A57 çekirdeği ve 1.5 GHz hızındaçalışan 4 adet ARM Cortex A53 çekirdeğinin toplamından oluşan 4 çekirdekli Exynos 7420 işlemciye 16 Megapiksel çözünürlüğünde f 1.9 diyaframa sahip OIS destekli kamera eşlik ediyor.

Teknik özellik bakımından herhangi bir farklılık bulunmayan yeni Galaxy Note 5‘ler 23 Ekim tarihinde Güney Kore’de satışa sunulacak ve ilerleyen günlerde ülkemize gelecek.