Galaxy Note ile Galaxy S serisi birleşiyor: Önümüzdeki sene tanıtılacak olan Galaxy S22 Note ortaya çıktı.

Samsung, en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarından oluşan Galaxy S22 ailesini Ocak veya Şubat ayında tanıtacak. Galaxy serisinde alışık olduğumuz gelenek yine bozulmayacak: S22’nin bir düz modeli, bir Pro veya Plus olarak adlandırılması beklenen orta düzey modeli ve teknik özellikler açısından en yüksek donanıma sahip üst seviye modeli bulunacak.

Galaxy S22

Daha önce paylaşılan bazı raporlarda, Samsung’un artık yeni bir Note serisi tanıtmayacağı ve Note’a has olan özellikleri de Galaxy S22’ye getireceği ortaya çıkmıştı. Bu iddiayı doğrulayan ilk görüntü ise Kasım ayında gündeme düştü. Dahili S-Pen yuvasına sahip olan Galaxy S22 modeli kanlı canlı görüntülendi.

Ultra gitti: Galaxy S22 Note geliyor

Gündeme düşen yeni bilgiler, Samsung’un Note serisini Galaxy S22 ile yaşatmaya devam edeceğini gösteriyor. Şu ana kadar hep ‘Galaxy S22 Ultra’ olarak anılan üst düzey modelin ortadan kalktığı ve bunun yerine ‘Galaxy S22 Note’ modelinin kullanıcılarla buluşacağı ileri sürüldü. İddiayı Samsung hakkındaki sızıntılarıyla tanınan @FrontTron ortaya attı.

Galaxy S22 Note modeli şimdilik sızıntıdan ibaret. Ancak Samsung’un S serisi ile Note serisini birleştirip böyle bir model tanıtması sürpriz olmayacak. Çünkü Güney Koreli şirket, S-Pen desteğini Galaxy S21 Ultra’ya getirerek Note’a özgü olan özellikleri diğer serilerine getireceğinin sinyalini vermişti. Kasım ayında ortaya çıkan S-Pen yuvalı S22 modeline ait olan görüntüler de Samsung’un bu stratejisiyle örtüşüyor.

Sızıntılara göre, Galaxy S22 Note, 6.8 inç 2K AMOLED ekrana sahip olacak. Ekranın en yüksek parlaklığının 1800 nit olacağı söyleniyor. Akıllı telefonun 5000mAh kapasiteye sahip bataryası da 45W hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Ayrıca telefonun yanında bir şarj adaptörü olmayacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.