Samsung, Şubat 2014 yılında satışa sunduğu Galaxy S5 modelini sürpriz bir şekilde yeniledi. Brezilya’da ortaya çıkan Galaxy S5 New Editionmodelinde Samsung bir takım revizyonlara gidiyor. Mevcutta bulunan Galaxy S5 modelleri bildiğiniz gibi gücünü Snapdragon yonga setinden alıyor. Galaxy S6’dan sonra ürettiği telefonlarda Snapdragon yonga setinden vazgeçen Samsung, Galaxy S5 New Edition modelinde Exynos yonga setine yer veriyor.

Galaxy S5 New Edition özellikleri!

Snapdragon’dan tamamen vazgeçmeye çalıştığının sinyallerini veren Samsung, Galaxy S5 New Edition modelinde 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7580 yonga setine yer veriyor. Android 5.1 Lollipopgüncellemesi ile gelen Galaxy S5 New Edition, 5.1 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana, 2 GB RAM’e, 16 GB dahili depolamaya, 4K video kaydı yapabilen 16 Megapiksel çözünürlüğünde ana ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip. 2.800 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan Galaxy S5 New Edition, Bakır Altın, Kömür Siyahı ve Titanyum Grisiolmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip.

galaxy-s5-new-edition-1444654149

Galaxy S5 New Edition şimdilik sadece Brezilya kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. Bakalım Galaxy S5 New Edition Türkiye‘de de satışa sunulacak mı?