Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy S7, Apple’ın 3D Touch teknolojisiyle benzerlik gösteren ClearForce ile gelebilir. İşte ClearForce teknolojisinin detayları!

 

Son zamanlarda oldukça ilgi duyulan Force Touch teknolojisini Apple’ın ardından Samsung da merakla beklenen yeni amiral gemi modeli Galaxy S7‘de kullanacak gibi görünüyor. Synaptics tarafından geliştirilenClearForce, ekranda gerçekleştirmek istediğiniz eylem için uygulamanız gereken bir baskı kuvvetini benimsiyor. Açılabilir içerik menüleri, fotoğraf çekme, web sayfasını aşağı veya yukarı doğru kaydırma işlemlerinin hepsini bu teknoloji sayesinde daha kullanışı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yakın zamanda çıkan ve Force Touch teknolojisine sahip telefonlardan olanHuawei Mate S‘de baskı algılama için Synaptics üretimi 3700 serisi yonga kullanıyor. Synaptics tarafından ClearForce teknolojisi için gelecek yılın ilk çeyreğinin işaret edilmesi ve Synaptics ile Samsung arasında ortak birçalışma yürütülmesi bu teknolojinin Galaxy S7‘de kullanılacağı ihtimallerini güçlendiriyor.

ClearForce ile yapılabilecekler!

Sayfada aşağı doğru kaydırma işlemi yapmanız gerekiyorsa sürekli elinizle sayfayı kaydırmak yerine sayfanın altına, uygulama menülerine ulaşmak için uygulamaya, metni veya fotoğrafı kopyalamak için üstüne bastırmanız yeterlidir. Buna benzer birçok işleve ClearForce ile erişmek mümkün.