General Motors, araç muayene sürecini hızlandırmak için yapay zeka kullanıyor

0
3

General Motors, araç muayene sürecine yapay zeka getiriyor.

Otomobil üreticisi, hasarlı parçaları veya bakım sorunlarını hızlı bir şekilde belirlemek için sensörler ve AI kullanan araç teşhis sistemleri yapan İsrailli girişim UVeye’ye açıklanmayan bir “stratejik yatırım” yapıyor. UVeye yatırımı, otomobil üreticisinin çeşitli diğer AI temalı girişimlere de yatırımları olan girişim fonu GM Ventures tarafından yapıldı.

İşbirliğinin bir parçası olarak GM, araç muayene sistemlerini yükseltmek için UVeye teknolojisini bayi ağına satacak. (Şirketin sistemleri halihazırda ülke genelinde az sayıda GM bayisinde denenmektedir.) GM ayrıca kullanılmış araba müzayedeleri, filo operasyonları ve otomotiv bayisi satışlarını içeren çeşitli araç muayene teknolojisi projelerinde UVeye ile birlikte çalışacaktır.

Şirket tarafından sağlanan resimlere ve videolara dayanan UVeye teknolojisi, arabanız için bir havalimanı vücut tarayıcısına benziyor. Araç, içinde aydınlatılmış ışıklar ile tarayıcıdan geçer ve dakikalar içinde servis sağlayıcılar, aracınızda olan ve lastik basıncına kadar olan her şey hakkında ayrıntılı bir rapora sahip olurlar.

UVeye sistemi, lastikleri ve aracın altını ve dışını kusurlar, eksik parçalar ve diğer güvenlikle ilgili sorunlar için “hızlı ve doğru bir şekilde” kontrol etmek için yapay zeka, makine öğrenimi ve yüksek çözünürlüklü kameralar kullanır.

GM, UVeye teknolojisinin ülke genelinde 4.000 bayiye sunulacağını söyledi. Bu yılın başlarında İsrailli şirket, ABD’de 15.000’den fazla bayi tarafından kullanılan büyük bir otomotiv perakende yönetim sistemi ile anlaşma yaptı.

GM, UVeye’nin yüksek teknoloji denetim sistemindeki potansiyeli görme konusunda yalnız değil. Geçen yıl girişim, CarMax, W.R. Berkley Corporation ve F.I.T. liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 60 milyon dolarlık C serisi fon sağladı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın