Gmail’in yeni görünümü, istemeseler bile daha fazla kişiye görünmek üzere!

0
1

Google, Şubat ayında Gmail için Meet, Chat ve Spaces’ı birbirine yaklaştıran ve Material You stil efektlerinin çoğunu uygulayan güncellenmiş bir kullanıcı arayüzünü kullanıma sunmaya başladı. Bugünden itibaren, dahil olmak yerine devre dışı bırakılıyor, bu nedenle hesabınız çok yakında varsayılan olarak yeni görünüme geçecek.

Bu çok büyük bir değişiklik değil, ancak Google, mevcut haftanın en güzel mesajlaşma uygulamasından geçerken ve Workspace paketini Office için daha iyi bir rakip haline getirdikçe, bu, güncellenen deneyimlere daha fazla odaklanıyor.

Burada neyin farklı olduğunu anlayamıyorsanız, güncellenmiş kullanıcı arayüzü Mail, Meet, Spaces ve Chat düğmelerini bir listede her birinden birkaç konuşmayı göstermek yerine sol rayın üst kısmındaki tek bir listede toplar. Her şeyi aynı anda ekranda göstermeden de bunlara kolayca erişilebilirler ve fareyle simgenin üzerine geldiğinizde bir liste çıkacağı için herhangi bir bölümdeki bir sohbete hızlı bir şekilde atlayabilirsiniz.

Ve diğerleri (Gmail gibi) olmadan ekranda yalnızca belirli bir iletişim biçimine sahip olmak istiyorsanız, bunu yapmak biraz daha kolaydır, çünkü Chat ve diğerleri artık gelen kutularınızın ve etiketlerinizin altında listelenmez.

Google’a göre, Hızlı Ayarlar menüsünde hangi uygulamaların yer aldığını seçebilirsiniz; burada isterseniz eski görünüme geri dönebilirsiniz. Yeni özelliklerin normal 15 günlük kullanıma sunumundan farklı olarak Google, bunun “genişletilmiş bir sunum” olduğunu söylüyor, bu nedenle Workspace ve kişisel Gmail hesaplarına benzer şekilde gelirken, arayüzünüzün değişmesi birkaç haftadan uzun sürebilir. Yalnızca denemek istiyorsanız, Hangouts’tan Chat’e geçiş yaptığınız ve Chat’i soldaki menüye yerleştirdiğiniz sürece, şu anda hızlı ayarlar menüsünden etkinleştirebilir (ve geri çekebilirsiniz).

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.