Google Ventures kuruluşunun CEO’su tarafından getirilen genetik gizlilik yorumu, beraberinde birçok tartışmayı da sürükledi. İşte Google Ventures CEO’su tarafından yapılan açıklama!

Bilindiği Google, biyoteknoloji çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmek üzere Google Ventures isimli şirketi oluşturmuş ve uzun zamandır ilgiliçalışmalarını Google Ventures çatısı altında devam ettiriyordu.

Genetik alanındaki çalışmaları ile de sık sık medyada yer alan Google Ventures, yine CEO’su Bill Maris tarafından getirilen bir yorum ile, dikkatleri üzerine topladı.

Google Ventures, genetik gizliliği önemsiz buluyor!

Google Ventures CEO görevini devam ettiren Bill Maris, kısa bir süre öncegenetik gizlilik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Maris; insanların genetik bilgileri için kaygılanmasının gereksiz olduğunu, aksine DNA örneklerini bilinçli olarak açık etmeleri gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Google Ventures CEO’su Bill Maris’e göre, insanların genetik gizliliklerini sürdürmesi, aslında insanoğlu için de bir tehlike niteliği taşıyor. Maris, çok çeşitli DNA örneklerinin incelenmesi ile çeşitli hastalıkların çözümünün bulunacağı gibi; uçan arabadan 500 yıllık ömürlere kadar olan geleceklerin, insanların genetik gizliliğine dikkat etmemesiyle olabileceğini mümkün olabileceğini söylüyor.

Bunların dışında Bill Maris, insanların genetik gizlilikleri için endişe ve dikkat göstermelerinin anlamsız olduğunu, zira kahve bardaklarından kapı kollarına kadar zaten her yerde genetik izlerini bıraktıklarını belirtiyor.

Google Ventures CEO’su tarafından getirilen bu yorum ne derece ilgi görür bilinmez ancak, Apple ile popülarite kazanan ve iyiden iyiye kullanıma artan ve yayılan parmak izi okuyucu akımı, insanların daha şimdiden, yaygın olarak genetik şifrelerine sığınmaya başladığını gösteriyor.