Google, yakında Google Dokümanlar’da kullanıma sunulacak yeni bir otomatik özetleme özelliğiyle uzun dokümanları yakalamayı kolaylaştırıyor. Bir dosyadaki kilit noktaları parçalamak ve okunabilir bir brifing oluşturmak için makine öğrenimine dayanır. Hiç okumadığınız tüm çalışma raporları için otomatik Cliff’s Notes gibi düşünün. Google, özelliği ilk olarak Mart ayında duyurdu, ancak şimdi halka ulaşmaya daha yakın.

Google Docs Auto Summary

Alphabet CEO’su Sundar Pichai’nin bugünün Google I/O açılış konuşmasında açıkladığı gibi, otomatik özet özelliği, sihrini gerçekleştirmek için dil anlama, bilgi sıkıştırma ve doğal dil oluşturmaya dayanır. Yakında Dokümanlar’a gelirken, sonunda Google Spaces ve Chats’e ulaşacağını ve burada sohbetlerinizi özetleyebileceğini, böylece sayfalarda gezinmek için saatler harcamanıza gerek kalmayacağını söylüyor. Herhangi bir şey olursa, gizlendiğiniz grup sohbetlerini takip etmenin güzel bir yolu olacaktır. (Umarım otomatik özetler, Google’ın yapay zeka destekli kapsayıcı dil uyarılarından daha iyi çalışır.)

Diğer Google Workplace güncellemelerine gelince, şirket Google Meet’teki kötü web kamerası videosunu temizlemek için bir Portre Geri Yükleme özelliği sunuyor ve stüdyo portre aydınlatmasını simüle etmek için özelleştirilebilir bir yol gösterdi. Ayrıca sesin yankısını gidermek için yapay zeka kullanıyor, bu da yüksek kaliteli bir mikrofona konuşuyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlıyor ve bu yıl içinde Google Meet’e otomatik çeviri yazılar getiriyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın