Google, en iyi arama kısayollarından birini ‘daha da’ kullanışlı hale getirdi!

0
2

Google aramaları çok daha kullanışlı hale geldi. İnternet devi, alıntı tabanlı aramaları, aradığınız metni tam olarak nerede bulacağınızı gösteren sayfa parçacıklarıyla güncelledi. Doğru ifadeyi bulmak için dev bir belgeyi kaydırmanız gerekmeyebilir.

Sınırlamalar var. Aramalar, görünmeyen (meta açıklama etiketleri gibi) veya yalnızca web adreslerinde ve başlık bağlantılarında görünen sonuçları ortaya çıkarabilir. “Genellikle” yalnızca masaüstünde kalın harflerle yazılanları görürsünüz ve özel aramalar ve sonuçlar için (resim aramaları ve video kutuları gibi) kalın yazıları hiç görmezsiniz. İlgili anahtar kelimelere atlamak için tarayıcınızın sayfa içi arama özelliğini kullanmanız gerekebilir.

Şirket, değişikliği geri bildirime bir yanıt olarak nitelendirdi. Belgeler her zaman okunabilir açıklamalar üretmediğinden, geçmişte bu aramalar için parça oluşturmakta tereddüt ediyordu. Bu, arama yapmak için tırnak işaretleri kullanan kişilerin bazen site açıklamalarını okumaktan çok sözcükleri saptamakla daha fazla ilgilenen “güçlü kullanıcılar” olduğunun bir onayıdır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın