Google Fotoğraflar yakında alacağı bir güncellemeyle Ekran Görüntüleri bölümünü gözünüzün önüne getiriyor. İşte detaylar…

Google Fotoğraflar, aldığı güncellemeyle kullanıcılarına bir kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Şu anda cihazınızdaki görüntüleri uygulamada görüntülemek için, Kitaplık sekmesine dokunmanız gerekiyor. Buradan da Ekran Görüntüleri sekmesini açarak ilgili alana ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bu işlem artık daha işlevsel ve kolay bir hale geliyor.

Şirket, Google Fotoğraflar ana ekranından Ekran Görüntüleri klasörüne erişmenizi sağlayacak bir kısayol ekliyor. Bu kısayolla birlikte direkt olarak ilgili bölmeye geçiş yapabiliyorsunuz. Böylelikle ek yerlere tıklamadan kolayca aldığınız ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Google Fotoğraflar, ekran görüntüleri bölümüne ulaşmayı kolaylaştırdı

Mevcut sürümde Google Fotoğraflar ana ekranın üst kısmında Anılar bölümünü, en son fotoğraflarınızı ve videolarınızı gösteriyor. Şimdi ise ana ekranın üst kısmına büyük bir kısayol ekledi. Bu yeni kısayol uygulamanın 5.66.0.406885096 sürümünde göründü. Siz de sürümünüzü kontrol ederek, size gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde göründüğü üzere, yeni Ekran Görüntüleri kısayolu ana ekranın üst kısmında başlık olarak görünüyor. Bu da en son aldığınız ekran görüntüsünün bir önizlemesini içeriyor. Yanında da yeni ekran görüntülerinin sayısı yazıyor. Google, henüz konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Bunun şu anlık ekran görüntüleri alındığında görüneceği tahmin ediliyor.

Anılar bölümü yakında web sürümüne geliyor

Yakın zamanda web sürümünde çalışan Google Fotoğraflar, mobil versiyonun bir özelliğini alıyor. Google, Çarşamba günü bir fotoğraf albümü görevi üstlenen Anılar bölümünün yakında masaüstü tarafında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Mobil uygulamaya benzer bir şekilde, Anılar bölümü web’deki fotoğraflar galerisinin en üstünde yer alıyor. Bununla birlikte, fotoğraf koleksiyonunda manuel olarak ileri ve geri atlamak için her iki taraftaki boş siyah alana tıklayabiliyorsunuz. Fotoğrafın herhangi bir yerine tıkladığınızda ise slayt gösterisini duraklatıyor.

Web sürümünün ayarlar kısmından görmek istediğiniz anı türlerini özelleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca mobil tarafındaki gibi insanları, evcil hayvanları ve belirli dönemdeki fotoğrafları gizleyebiliyorsunuz. Google, daha önce farklı cihazlarda gizlediğiniz görsellerin de web sürümünde yer almadığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Anılar bölümünü hiç görmek istemiyorsanız kapatma imkanına da sahipsiniz.