Alphabet CEO’su Sundar Pichai, Çarşamba günü Google’ın I/O 2022 açılış konuşmasında izleyicilere verdiği demeçte, Google Haritalar, kullanıcılara büyük ABD şehir manzaralarına dijital olarak işlenmiş görünümler sunacak bir “Sürükleyici Görünüm” elde ediyor.

Yeni özellik, belirli bir konumun çeşitli binalarının ve kentsel özelliklerinin yüksek çözünürlüklü modellerini oluşturmak için Haritalar’ın mevcut Sokak Görünümü işlevini hava fotoğrafçılığıyla harmanlamak için bilgisayar vizyonunu ve yapay zekayı kullanır. Başkan Yardımcısı Miriam Daniel, “Yeni sürükleyici görünümümüzle, bir mahallenin, önemli noktanın, restoranın veya popüler mekanın nasıl olduğunu deneyimleyebileceksiniz – ve hatta daha içeri adımınızı atmadan orada olduğunuzu hissedebileceksiniz” dedi. Google Haritalar, bir blog gönderisinde. Ayrıca, Haritalar’ın diğer araçları ve özellikleri de görünüme uygulanabilir, bu da kullanıcıların günün farklı saatlerinde ve değişen hava koşullarında bölgenin nasıl göründüğünü görmelerini sağlar.

Immersive View ilk olarak bu yıl içinde Los Angeles, Londra, New York, San Francisco ve Tokyo için sunulacak ve daha fazla şehir takip edecek. Şirket ayrıca, ABD ve Kanada’daki sürücülerin yolculukları için yakıt açısından en verimli rotayı seçmelerini sağlayan yakın zamanda piyasaya sürülen eko-yönlendirme özelliğinin şimdiden 86 milyar mil seyahat etmek için kullanıldığını ve yaklaşık yarım milyonun serbest bırakılmasını engellediğini belirtiyor. metrik ton karbon emisyonu.

Google, navigasyon sistemlerini daha okunaklı ve kullanıcı dostu yapan tek şirket değil. Apple, geçtiğimiz Haziran ayında WWDC 2021’de Haritalar uygulamasının aslına daha uygun bir sürümünü sunarak yükseklik eğimleri, daha parlak yol renkleri, daha belirgin konum etiketleri ve yerel önemli noktalar için yüzlerce özel simge gibi ek ayrıntılar sundu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın