Google’ın I/O geliştirici konferansı nihayet 2022 için (sınırlı) bir yüz yüze açılış konuşması olarak geri dönüyor, ancak bu, etkinlikten ortaya çıkması muhtemel en büyük hikaye değil. Bu yıl, alışılagelmiş Android güncellemesine ek olarak, ilk Pixel akıllı saat de dahil olmak üzere, şirketin son bellekteki en önemli donanım tanıtımlarından bazılarını içermesi muhtemeldir. Sundar Pichai ve ekibi sahneye çıktığında neler bekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ayarlamak kolay olacak, ekleyeceğiz. Google sunumu, Amerikan İşaret Dili yorumlu bir versiyonu da dahil olmak üzere, 11 Mayıs’ta 13:00 Doğu’da YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlayacak. Açılış konuşması sırasında ve sonrasında Engadget’tan kapsama ve yorum bekleyebilirsiniz.

Google Pixel Watch leak

Google’ın gizli tutma girişimlerine rağmen, I/O’nun gerçek yıldızı çoktan ortaya çıkmış olabilir. Resmi bir Google akıllı saatinin söylentileri yıllardır ortalıkta dolaşıyor, ancak şirket artık Pixel Watch biçiminde bir akıllı saat tanıtmaya yakın görünüyor. Görünüşe göre bir Android Central kaynağı tarafından bir restoranda cihazın bir prototipi bulundu, ancak Google son haftalarda Pixel Watch ticari markası için de başvuruda bulundu. Bu sadece saatin ne zaman geleceği meselesi olabilir, “eğer” değil.

Prototip, Google’ın planları hakkında çok şey söyleyebilir. Geçmişteki söylentilere sadık kalarak Pixel Watch’ın şık, yuvarlak bir kasası, dönen bir tepesi ve neredeyse hiç çerçevesi yok gibi görünüyor. Bunu, Apple Watch’un zarif tasarımına yalnızca dairesel bir ekranla Android’in yanıtı olarak düşünün. Rakibine çok benzeyen akıllı saat, görünümü özelleştirmenize yardımcı olmak için tescilli ancak kolayca değiştirilebilen kayışlar kullanır. Fotoğraflar ayrıca, en azından bir tür kalp atış hızı izleme olacağını gösterirken, 9to5Google’dan önceki bir kod sızıntısı, içindeki bir Exynos işlemcisine işaret etti.

Ancak, asıl merkez parça yazılım olabilir. Pixel Watch’ın, Samsung’un yardımıyla geliştirilen önemli bir akıllı saat arayüzü olan Wear OS 3 için bir vitrin görevi gördüğüne inanılıyor. Daha kolay gezinme, üçüncü taraf uygulamalar için Döşeme desteği (okuma: widget’lar), gelişmiş performans ve saatçiler için daha fazla özelleştirme içermesi bekleniyor. Fitbit aktivite takibi, deneyimin anahtarı olacak ve yeni işletim sisteminin emülatöründe keşfedilen kod, fitness uygulamasının bazı saat yüzlerine entegre edilebileceğini ima etti. Wear OS uzun süredir egzersiz dostu bazı işlevler içeriyor olsa da, Pixel akıllı saat gerçekten sağlam izleme sağlamak için herhangi bir satış sonrası uygulamaya ihtiyaç duymayabilir.

Google’ın Pixel Watch’ı I/O’da tanıtacağının garantisi yok ve fiyatlandırma gibi ayrıntılar gizemini koruyor. Bununla birlikte, genellikle sızıntılarla ilgili güçlü bir geçmişe sahip olan muhabir Jon Prosser, saatin I/O’dan sadece birkaç hafta sonra 26 Mayıs’ta gelebileceğini iddia etti. Öyleyse, Wear OS 3’ün önümüzdeki haftalarda uyumlu üçüncü taraf saatlere (Fossil, Mobvoi ve Samsung’dan son örnekler gibi) geçmesini bekliyoruz.

Google Pixel 6a leak

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın