Google, Meet adında iki uygulamaya sahip olmanın iyi bir fikir olduğuna karar verdi

0
2

Google, bazılarının istediği kadar zarif olmasa da, Duo ve Meet’in birleşmesiyle ilerliyor. TechCrunch, Google’ın Duo’yu Android ve iOS için Meet uygulaması olarak yeniden markalaştırdığını ve görüntülü arama merkezli logo ile tamamladığını bildirdi. Şirket, Meet’in birçok özelliğini zaten taşımıştı. Ancak, eski Meet uygulaması şimdilik kullanımdan kalkmıyor; bunun yerine “Google Meet (orijinal)” olarak yeniden adlandırılacak.

Tüm Duo kullanıcıları, yeniden markalamayı Eylül ayına kadar görmelidir. Tüm toplantı özellikleri için Google hesabınızı kullanmanız gerekecek, ancak tanıdık öğeler (efektler ve kişiler gibi) olduğu gibi kalacaktır. Orijinal Meet uygulaması çalışmaya devam edecek, ancak geçici arama almayacak ve sonunda kaybolacak.

Haziran ayında bir sözcünün açıkladığı gibi, birleşme, birleşik bir deneyim sağlayarak toplantılar da dahil olmak üzere görüntülü görüşmenin “gelişen ihtiyaçlarına” uyum sağlamayı amaçlıyor. Bir dereceye kadar, Google’ın iletişim uygulaması karışımının çok karmaşık hale geldiğinin de bir göstergesidir. Teknoloji firması, örneğin Chat’e odaklanmak için bu sonbaharda Hangouts’u kapatmayı planlıyor ve Allo’yu 2019’un başlarında bıraktı. Eski Meet’in varlığı hala kafa karıştırıcı olsa da, hangi Google uygulamalarını kullanmanız gerektiği yakında netleşecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın