ABD merkezli teknoloji şirketi Google, Pixel marka cihazlarına yepyeni özellikler getiriyor. İşte Google’ın sunduğu güncelleme…

Teknoloji şirketi Google, bugün yeni bir güncellemeyi duyurarak Pixel kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Pixel akıllı telefonlarda Feature Drops özelliği birçok konuda yardımcı oluyor. Bunlar arasında örneğin, kilit ekranından Snapchat‘e hızlıca erişmek için hafifçe vurmak gibi yeni bir özellik de yer alıyor.

Son güncellemeler bugünden itibaren Pixel 3a‘dan Pixel 5a (5G) cihazlara kadar gelen ilgili güncellemelerle birlikte önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcılara sunulacak. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro cihazları, güncellemelerini önümüzdeki hafta almaya başlayacak. Bu arada, yeni özelliklerle Pixel 6 Pro’da Pixel Buds ve UWB için bir bas slider geliyor. İşte ayrıntıları…

Google, Pixel için ‘hızlı’ bir Snap özelliği getirdi

Teknoloji devi, hem eski Pixel hem de en yeni Pixel 6 cihaz sahiplerine yardımcı olacak bir dizi güncellemeyi duyurdu. Engadget’in haberine göre, böylece Pixel 6 Pro cihazlar UWB (Ultra-geniş bant) özelliğine sahip olacak. Nearby Share (Yakın Paylaşım) işlevini kullanarak fotoğrafları ve diğer dosyaları hızla paylaşmanıza olanak tanıyor.

Google Pixel güncellemesi

Google, Pixel 6 ve 6 Pro kullanıcılarının belirli BMW modellerinin kilidini açıp çalıştırmasına izin veren dijital araba anahtarı işlevini de duyurdu. Diğer özellikler ise daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Quick Tap to Snap (Snap’e hızlı erişim) özelliği, Pixel 4a 5G ve üstü kullanıcılarının telefonlarının arkasına iki kez dokunarak Snapchat‘e kilit ekranlarından erişmesine olanak tanıyor. Şimdiye kadar bu özellik yalnızca Pixel 6’da mevcuttu.

Bununla birlikte, Pixel 3 veya daha yeni akıllı telefonlar artık Google Asistan‘ı etkinleştirmek için güç düğmesini ne kadar süreyle basılı tutacaklarını ayarlayabilecek. Bu özellik örneğin, telefonu kapatmaya çalışırken Asistan’ın yanlışlıkla etkinleştirilmesini önleyecek.

Pixel 3 (ve üzeri) cihazlara gelecek bir önemli özellik daha var. Pixel Buds A-Serisi için geliştirilmiş bas seviyesi kontrolü de geldi. Herhangi bir Android 6.0+ cihazla artık Pixel Buds uygulamasını açabilir ve bası -1’den +4’e ayarlamak için bir sliderı kullanarak, şu anda sahip olduğunuz bas aralığının iki katına çıkabilirsiniz.

Bu arada Pixel telefonlara güncelleme getiren Google, trafik kazası algılamasını da Tayvan, İtalya ve Fransa‘ya genişletti. Bu özellik, araba kazası algılandığında konumunuzu ve ayrıntıları acil durum müdahale ekiplerine otomatik olarak gönderecek.

Ayrıca, bir şarkıyı bulup hızlı bir şekilde favorilerinize eklemenizi sağlayan “Şimdi Oynatılıyor” (Now Playing) özelliği de eklendi. Son olarak Google, Recorder uygulamasında kopyalanabilen Japonca, Fransızca ve Almanca dahil olmak üzere yeni diller ekledi. Bu özelliklerin tümü artık Pixel cihazlarına sunuluyor.