Google Pixel Fold modelinin tasarım detayları ortaya çıktı. Android 12 Beta sürümünde, cihaza ait bir animasyon görüntülendi.

Google Pixel Fold modeli, katlanabilir akıllı telefon ve tablet piyasasındaki rekabete katılmaya hazırlanıyor. Resmi olarak geliştirildiği belirtilen cihaz ile alakalı da her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Özellikle tasarımı merak edilen Pixel Fold, Android 12 Beta sürümünde görüldü.

Arayüzde yer alan rehber sayesinde genel hatları ile ilk kez bizleri karşılayan cihazın, tasarım detayları da bir nevi kesinleşti. Görünüşe göre Google farklı bir dizayn kullanacak.

Google Pixel Fold, Android 12 Beta’da ortaya çıktı

9to5Google‘ın ortaya çıkardığı animasyonlar, cihazın tasarım detaylarını da gözler önüne seriyor. Uzun zamandır katlanabilir akıllı telefon ve tablet pazarına gireceği bilinen şirket, ilk kez bu kadar net bir şekilde Pixel Fold’u gösterdi. SIM kart konusunda yardımcı olması için yapılan video, Android 12‘nin tam sürümünü yayınlanması ile de kaldırılabilir.

Cihazın hem kapalı hem de açık halini gözler önüne seren videoya göre Google, biraz farklı bir tasarımı tercih edecek. Şirket Samsung Galaxy Z Fold 3 modelindeki gibi dar bir ekran kullanımını benimsemeyecek gibi gözüküyor. Hatta tasarım ilk bakışta Oppo’nun Find N modeline de oldukça benzetildi. Ayrıca fiziksel tuşlardan sadece ses kısma ve açmanın yer aldığı tasarımda, kullanıcıları bir de parmak izi okuyuculu bir güç düğmesi karşılayabilir.

Tam 7:8 ekran oranına sahip olduğu hesaplanan Google Pixel Fold, 7.6 inçlik ekranı ile kullanıcılarının beğenilerine sunulacak. Ayrıca cihazın son model Google Tensor işlemcisi ile piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak kamera kurulumunun, katlanabilir yapısı nedeniyle farklı olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Henüz geliştirme aşamasında olan Pixel Fold, 2022‘nin ikici yarısına kadar piyasaya uğramayacak. Geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan bir raporda, Google‘ın parça siparişlerini iptal ettiği belirtilmişti. Bu nedenle cihaz için resmi çıkış tarihi konuşmalarını yapmak için biraz erken.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın