Google, Pixel akıllı telefonları için Android 12L Beta 2 sürümünü yayınladı. İşte yeni sürümle ilgili tüm detaylar…

Google bugün yaptığı paylaşımla birlikte Android 12L Beta 2’yi, Beta Programına kayıtlı Pixel akıllı telefonları için erişilebilir kıldı. Kısıtlı sayıda cihaz için gelen bu kapalı güncellemenin getirdiği yenilikleri sizler için bir araya getirdik. Ayrıca güncellemeden hangi cihazların faydalanabileceğini de anlattık. İşte detaylar.

Android 12L neler sunuyor?

Beta 2, artımlı bir beta güncellemesi olarak kabul ediliyor. Ayrıca geliştiricilerin uygulamalar, SDK’lar ve kitaplıklar için son uyumluluk testini başlatmaları, uyumlu sürümleri yayınlamaları ve gerekirse uygulamaları resmi API 32 SDK’sına göre derlemeleri öneriliyor.

Google, Pixel akıllı telefonları için Android 12L Beta 2 sürümünü yayınladı. İşte yeni sürümle ilgili tüm detaylar...

Buna ek olarak, Beta 2’den başlayarak, sistem davranışları ve API’ler kesinleştiriliyor. Bu, uygulamanızın uyumlu bir sürümünün bu güncellemeyi alan kullanıcılar için hazır olmasını sağlamak için gereken son test ve geliştirme çalışmalarına başlama zamanı olarak kabul ediliyor. Ayrıca 12L, şu anda standart bir API düzeyine (API düzeyi 32) sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün sunulan güncellemeyle birlikte, Aralık ayında piyasaya sürülen son API’ler takip ediliyor. Ayrıca gelecek ay, birinci çeyrek sonunda, yani Mart’ta yayınlanması beklenen tüketici sürümünden önceyse bir beta yazılımının daha gelmesi bekleniyor.

Tabii bunun yanı sıra hatalar, Android Beta Geri Bildirim uygulamasıyla Google sorun izleyicisine bildirilebiliyor. Ayrıca, Android Beta topluluğu Reddit’te mevcut olduğu için, o platform üzerinden de çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Ocak güvenlik yamasıyla birlikte Android 12L Beta 2’nin (S2B2.211203.006), Android Emulator’ın yanı sıra Pixel 3a (3a XL), Pixel 4 (4 XL), Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 ve ve Pixel 6 Pro için erişilebilir olması bekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın