Google Play Store Yenilendi!

513

Google, Android uygulama mağazası Google Play Store’u yeni tasarım ile güncelledi. Geçtiğimiz günlerde APK dosyası ortaya çıkan yeni Google Play, dağıtılmaya başlandı.

Günümüzün en popüler mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android, 5.0 Lollipop güncellemesi ile beraber tasarım anlayışını tamamen değiştirmiş ve materyal tasarıma geçmişti. Tüm Google uygulamalarımateryal tasarımdan nasibini alırken Google Play Store’da tasarımsal açıdan yenilerek karşımıza çıktı.

Yeni Google Play Store Dağıtılmaya Başlandı

Tasarımsal açıdan güncellenen Google Play Store, geçtiğimiz günlerde APKdosyası ile karşımıza çıkmıştı. 5.10.29 sürüm numarasına sahip olanGoogle Play Store’da yeni uygulamalar, oyunlar, kitaplar, filmler ve müzikler daha fazla öne çıkacak ve böylece yeni Android uygulamalarıdaha çok ön plana çıkmış olacak.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan yenilenen Google Play Store, bugün itibariyle kullanıcılara gönderilmeye başlandı. İlk başta üst seviye popülertelefonlara gönderilen güncellemenin yakın zamanda ülkemizdeki kullanıcılara da ulaşması bekleniyor.