Google uygulamaları yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır!

2

Apple dün iOS 16’yı piyasaya sürdü ve güncellemenin sunduğu en dikkat çekici özelliklerden biri, yeniden tasarlanmış bir kilit ekranı deneyimi. Apple ilk kez, tarih ve saat gibi ekran öğelerinin yazı tipini ve vurgu rengini özelleştirmenize izin veriyor. Ayrıca, nihayet widget ekleyebilirsiniz.

Google iOS 16 Chrome widgets

Pazartesi günü Google, bu uygulamalar iOS kilit ekranı widget’larını desteklediğinde Arama, Chrome, Drive, Haritalar, Gmail ve Haberler kullanıcılarının neler bekleyebileceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Uygulamaların çoğu, bazı özelliklere tek dokunuşla erişmenizi sağlayan birkaç farklı widget ile birlikte gelir. Örneğin, Chrome widget’ları, tarayıcının gizli modu ve sesli arama işlevi için kısayollar içerir. Kendinizi internet bağlantınız olmadan bulursanız ve zaman geçirmek için bir şeye ihtiyaç duyarsanız, Chrome’un dinozor oyunu için ayrı bir widget bile var.

En iyi yanı, herhangi bir şey indirmek için kendi yolunuzdan çıkmanıza gerek kalmayacak olmasıdır. Google, “Widget’larımız hazır olduğunda, kişiselleştirmeye başlamak için Kilit Ekranınızı basılı tutmanız yeterlidir” diyor. Şirkete göre “önümüzdeki haftalarda” gelmelerini bekleyebilirsiniz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın