Google, yıllardır kiracısı olduğu Central Saint Giles’teki ofislerini 1 milyar dolara satın alacağını duyurdu.

2019 yılının sonlarına doğru patlak veren, milyonlarca kişinin ölümüne neden olan ve olmaya devam eden COVID-19 nedeni ile dünyada insan temasını minimuma indirme amacı ile evden çalışma konsepti benimsendi. Bu noktada aşılama çalışmalarında büyük aşama kaydedilmesinin üzerine ofislere geri dönüş başlamıştı.

Google, yıllardır kiracısı olduğu Central Saint Giles'teki ofislerini 1 milyar dolara satın alacağını duyurdu.

Google da bu iki yıllık süreçte çalışanlarının sağlığını düşünerek evden çalışma konseptine geçmiş, virüsün etkisini bir miktar kaybetmesine rağmen ofislere geri dönmeyi zorunlu tutmamıştı. Son olarak şirket, İngiltere’de kiracısı olduğu Central Saint Giles’teki ofislerini geri dönmek isteyen çalışanları için dudak uçuklatan bir rakama satın almayı ve daha sağlıklı bir yer haline getirmeye hazırlanıyor.

Google, Central Saint Giles’teki ofislerini 1 milyar dolara satın alıyor

Bildiğiniz üzere 2010 yılında Londra’nın merkezinde 620 milyon dolarlık bir maliyetle İtalyan mimar Renzo Piano tarafından tasarlanarak hayata geçirilen Central Saint Giles; NBCUniversal, MindShare ve Google gibi şirketlere ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Bu doğrultuda pandeminin etkisinin azalmasıyla ofise geri dönmek isteyen çalışanlarına daha sağlıklı bir çalışma ortamı sunmak için çalışmalarını sürdüren Google, kiracısı olduğu Central Saint Giles binasındaki ofislerini 1 milyar dolara satın alacağını ve içerisinde milyonlarca dolarlık tadilat yapacağını duyurdu.

İngiltere’deki ofislerinde 6 bin 400 kişiyi istihdam eden Google, satın alma işleminin tamamlanması ve gerekli tadilatların yapılmasının ardından işçi sayısının 10 bine çıkarılacağını açıkladı.

Google’ın ana şirketi Alphabet’in CFO’su Ruth Porat, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

Yaklaşık 20 yıldır İngiltere’de faaliyet gösterme ayrıcalığına sahibiz ve Central Saint Giles’teki ofislerimizi satın almamız, ülkenin büyümesine ve başarısına olan bağlılığımızı yansıtıyor. Yüz yüze ekip çalışması için yeni türde iş birliği alanları tanıtacak ve refahı iyileştirmek için daha fazla genel alan yaratacağız. Ekip ihtiyaçlarına göre odaklanmış çalışmayı, iş birliğini veya her ikisini birden destekleyen, birden çok şekilde yeniden yapılandırılabilen esnek yeni alan türleri olan ekip bölmelerini tanıtacağız. Yeni tadilat, temiz havada çalışmayı sağlamak için açık havada kapalı çalışma alanlarına da sahip olacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın