Google, çevrimiçi alışveriş için bazı önemli özellikler de dahil olmak üzere bir dizi gizlilik ve güvenlik yükseltmesini ortaya çıkarmak (ve gösteriş yapmak) için I/O 2022’yi kullanıyor. Şirket, gerçek kart numarasını dijital bir muadili ile değiştirerek ekstra güvenlik vaat eden Android ve Chrome’da sanal ödeme kartlarını tanıtıyor. CVV’yi veya sizi sık sık yavaşlatan diğer ayrıntıları girmeniz gerekmeyeceğinden, daha hızlı olması gerekir.

American Express, Visa ve Capital One sahipleri için sanal kartlar bu yaz ABD’de satışa sunulacak. Mastercard yıl içinde daha sonra ödenecek. Bu, Google’ın feshedilmiş Plex bankacılık hizmeti kadar iddialı bir finansal proje değil, ancak bir bilgisayar korsanının ödeme ayrıntılarınızı kontrol ederken sıyırabileceğinden endişeleniyorsanız yararlı olabilir.

Diğer eklemeler daha ince, ancak potansiyel olarak yararlıdır. Google artık Workspace kullanıcılarını yalnızca Gmail’de değil, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’da kimlik avına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyor. Google hesabınızın ne zaman risk altında olduğunu size bildirmek için uygulamalarda güvenlik durumunu da görmelisiniz.

Google ayrıca verileri kontrol etmeyi de kolaylaştırıyor. Arama sonuçlarından iletişim bilgilerini kaldırmanıza izin verme planlarının yanı sıra (hala aylarca süren bir sunumda), Reklam Merkezim aracılığıyla reklamlarda belirli marka ve kategorilerden az veya çok görme seçeneğiniz de olacak. Yalnızca içeriği engellemek veya bildirmekle sınırlı kalmayacaksınız.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın