Google’ın Haziran güvenlik güncellemesi, Pixel’lerin VoLTE aramaları yapabilmesini sağlıyor

0
2

2G ve 3G ağlarının ölümü, operatörde LTE Üzerinden Ses desteği anlamına gelir. Sonuçta, özellikle acil servislere ulaşmaya çalışıyorsanız, VoIP uygulamaları evrensel bir çare değildir. Google, son Pixel telefonlarının sahiplerinin nerede olurlarsa olsunlar VoLTE kullanabilmelerini sağlıyor.

Şirketin özel bir Pixel Telefon Yardım sayfasında (9to5Google aracılığıyla) açıkladığı gibi, Pixel 3a veya daha yeni bir cihaza sahip çoğu kullanıcı, ister yerel bir müşteri ister başka bir ağda dolaşım yapıyor olsunlar, ABD’de VoLTE’ye erişebilecek. Haziran 2022 güvenlik güncellemesi sayesinde. VoLTE desteği, dünya çapındaki “birçok” operatöre ve Pixel toting ABD’deki roamers için de geçerli olmalıdır.

VoLTE iletişimini destekleyen Pixel cihazlarının tam listesi:

 Piksel 3a ve 3a XL
 Piksel 4 ve 4 XL
 piksel 4a
 Piksel 4a (5G)
 piksel 5
 Piksel 5a (5G)
 Piksel 6 ve 6 Pro

Pixel 3a, Google’ın Temmuz ayına kadar ek bir güncelleme sözü vermeden önce, Mayıs ayında son garantili güvenlik düzeltme ekini alacak şekilde ayarlandı.

AT&T, bu yılın Şubat ayında 3G ağını kapattı. Verizon kendisine 2022’nin sonuna kadar süre verirken, T-Mobile bu ayın sonunda kapanmasını tamamlayacak.

Orijinal Pixel, Pixel 2 serisi ve Pixel 3 serisi sahiplerinin, cihazlarının VoLTE dolaşımını destekleyip desteklemediğini öğrenmek için operatörleriyle iletişime geçmeleri önerilir. Bunun ötesinde, yakın gelecekte bu telefonlarla yurtiçinde veya yurtdışında telefon görüşmesi yapamama riskiyle karşı karşıyadırlar.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın