Bilişim - Teknoloji

Google’ın, Wear 2.0 saatleri ne zaman çıkıyor?

Google, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlenen I/O 2016 etkinliğinde, giyilebilir cihazlar için geliştirmiş olduğu Android Wear 2.0‘ı duyurdu.

Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak?

Google, giyilebilir cihazlar için geliştirmiş olduğu ve yaşanan olumsuzluklar nedeniyle ertelemek…

Yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle Android Wear 2.0’ın Şubat ayının başına ertelendiği ve Google’ın Wear 2.0 ile çalışan iki yeni akıllı saatini duyuracağı bilgisini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Daha önce sızdırdığı bilgilerin doğru çıkması ile tanınan Evan Blass‘ta, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile bu bilgileri doğruladı.

Android Wear 2.0’ın 9 Şubat tarihinde yayınlanacağını belirten Blass, aynı tarihte Google’ın iki yeni akıllı saatini duyuracağını ifade ediyor.

LG, Watch Sport ve Watch Style modellerini duyuracak!

Google’ın akıllı telefonlarında uyguladığı politikanın aksine, üzerinde herhangi bir Google ibaresi yer almayacak olan Watch Sport ve Watch Style model akıllı saatler, LG tarafından üretilecek.

1.38 inç büyüklüğündeki yuvarlak OLED ekranında 480 x 480 piksel çözünürlük sunacak olan Watch Sport, 768 MB RAM’in yanı sıra 4 GB dahili depolama alanı ile birlikte gelecek.

430 mAh kapasiteli bataryadan beslenen ve 14.2 mm kalınlığında olan akıllı saat, IP68 sertifikası ile dayanıklı bir yapı sunacak.

Değiştirilebilir kayışları ile dikkat çekecek olan LG Watch Style modeli ise, 1.2 inç büyüklüğündeki OLED ekranında 360×360 piksel çözünürlük sunacak.

512 MB RAM’in yanı sıra 4 GB dahili depolama alanı ile birlikte gelen akıllı saat, 240 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek. 

:: Google’ın Android Wear 2.0 işletim sistemi sizi heyecanlandırıyor mu?

İlgili Haberler
Bilişim - Teknoloji

Cloudflare, 20 Kişinin Öldüğü Terör Saldırısının Ardından 8chan Desteğini Kesti

Bilişim - Teknolojiİnternet

Netflix, BluTV ve PuhuTV RTÜK'e Bağlandı!

Bilişim - Teknoloji

Android TV tekrar ayağa kalkıyor

Bilişim - Teknoloji

Elon Musk’ın tünel şirketi 120 milyon dolar fon topladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir