Bloomberg raporlarına göre LGBTQ+ flört uygulaması, bir boş çek firması veya Tiga adlı Özel Amaçlı Satın Alma Şirketi (SPAC) aracılığıyla halka açılıyor. Grindr’a borç ödemeleri için kullanılacak 384 milyon dolarlık fona erişim sağlayacak, ayrıca büyüme alanlarını desteklemek ve yeni girişimler başlatmak için 2.1 milyar dolarlık bir değerleme ile birleşik bir varlık oluşturmak üzere birleşiyorlar.

Grindr Finans Direktörü Gary Hsueh, medya kuruluşuna verdiği bir röportajda, şirkete geçmişte birkaç SPAC tarafından yaklaşıldığını söyledi. Sonunda geleneksel bir halka arz yerine SPAC yolunu seçti, çünkü daha mantıklı olduğunu söyledi. Hsueh, “Kesinliğe sahip değildim ve bu, pazarın farklı olduğu bir yıl öncesine göre bugün daha da önemli,” dedi.

Bloomberg’in belirttiği gibi, pandemi geleneksel halka arzları normalden çok daha riskli hale getirdikten sonra SPAC’ler son birkaç yılda ısındı. Daha iyi getiri ve koruma sağlarlar ve halka açık bir şirket olmak için daha kolay bir yol sağlayabilirler. Bununla birlikte, pazar son zamanlarda aşırı doygun hale geldi ve en az bir analist CNBC’ye SPAC balonunun patladığını söyledi.

Şu anda Grindr’ın geliri çoğunlukla abonelikten geliyor, ancak reklamlardan biraz para kazanıyor. Kullanıcı verilerini sattığına dair yakın tarihli bir raporun gelecekteki kazançlarını etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil: The Wall Street Journal’a göre Grindr konum verileri en az üç yıl boyunca satılıktı ve kullanıcıların gizliliğini riske attı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın