Oyun

GTA 5 satışları anormal boyutlara ulaştı!

grand-theft-auto-5-sdn.jpg

GTA 5 tüm zamanların en başarılı olma yolunda ilerliyor. Rockstar oyunun satışları hakkında açıklama yaptı, deyim yerindeyse dudağımız uçukladı!

GTA 5 piyasaya çıkalı tam üç yıl oldu ama Rockstar‘ın son hit oyununun satışları halen çok iyi seviyede. Take Two‘nun ortaya döktüğü rakamlar gerçekten insanı hayrete düşürüyor.

GTA 6 Brezilya’da ortaya çıktı!

GTA 6 ne zaman çıkacak diye beklerken, oyun dünyada ilk kez Brezilya’da görüntülendi. Ama ne…

GTA 5 sınırları zorluyor

GTA 5 satışa sunulduğu 2013 yılından beri düzenli olarak para basmaya devam ediyor. Durum raporu yayınlayan Take Two, GTA 5 dağıtımının 75 milyona ulaştığını duyurdu.

Bu gerçekten de inanılmaz bir rakam. Hatta Take Two’nun diğer oyunları bile bu rakamlara yaklaşamıyorlar. Uzun süredir beklenen Mafia 3, 5 milyonluk dağıtıma ulaşırken, NBA 2K17, 7 milyon dağıtıldı. Sid Meier’s Civilization VI ise 1.5 milyonluk dağıtım rakamına erişti.

Üstte saydığımız oyunların toplamı GTA 5’in yarısı bile etmiyorlar. GTA 5 satış ve dağıtım rakamları 100 milyonluk Minecraft ve 82.79 milyonluk Wii Sports ile aynı kulvarda yer alıyor. Üstelik diğer iki yapımdan farklı olarak GTA 5 +18 etiketi ile satılan bir açık dünya aksiyon oyunu.

Elbette bu başarının altında GTA Online‘ın halen popülerliğini koruması yatıyor. 

:: GTA 5 oynamaya devam ediyor musunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.527 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com