HBO Max ve Discovery+, 2023’te tek bir akış platformunda birleştirilecek!

0
1

HBO Max bildiğimiz gibi yakında artık olmayacak. Bu yılın başlarında iki medya mülkünün birleşmesinden bu yana ilk kazanç çağrısında Warner Bros. Discovery, HBOMax ve Discovery+’ı tek bir yayın hizmetinde birleştirmeyi planladığını duyurdu ve 2023 yazında piyasaya sürülecek. Yeni yayıncının olup olmayacağı belli değil.

Haber, yeni birleşen şirketin ikinci çeyrekte 3.42 milyar dolarlık net zararının hemen ardından geldi. Perrette analistlere, “Günün sonunda, tüm içeriği bir araya getirmek, bunu uygulanabilir bir iş haline getirmenin tek yoluydu” dedi.

Warner Bros. liderliği, yayın tekliflerinde önemli bir değişiklik planlıyor ve aynı zamanda HBO Max’in boşaltıldığına dair söylentileri ortaya çıkaran 3 milyar dolarlık maliyetleri düşürmesi gerekiyor. Yöneticiler, yeni platformun adını veya herhangi bir fiyatlandırma detayını açıklamadı, ancak reklamsız ve daha az maliyetli reklam destekli bir plan içereceğini açıkladı. Ayrıca, hedef kitlesini daha da genişletmek için ücretsiz, reklam destekli bir katman ekleyebilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın