Honor, yeni katlanabilir telefonu Magic V modelini bir teaser videosuyla duyurdu. Ancak cihaz hakkında pek teknik özellik sunmadı.

Honor, Huawei‘den ayrılmasının ardından yeni cihazları piyasaya sürmeye devam ediyor. Piyasada da oldukça aktif durumda yer alıyor. Şu zamana kadar şirket, birkaç tane premium cihazı kullanıcıların karşısına çıkardı. Ancak bu noktada gözünü hiçbir zaman katlanabilir telefonlara dikmemişti.

Bugün şirket, yakında piyasaya sürülmesi beklenen ilk katlanabilir telefonları olan Honor Magic V modelini resmi olarak ortaya çıkardı. Markanın paylaştığı teaser, telefonlar hakkında pek fazla bilgi vermedi. Yine de menteşe ile birbirine bağlanan iki paneli gözler önüne serdi.

Honor, iki katlanabilir telefonu piyasaya sürebilir

Şirket yaklaşan bu akıllı telefonla ilgili henüz çok fazla şey paylaşmadı. Telefonun bu noktada kitap benzeri bir katlama mı yoksa kapaklı bir katlama tasarımına sahip olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Honor‘un bu aşamada iki katlanabilir telefonu piyasaya sürmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Magic V‘nin ise bunlardan birisi olabileceği düşünülüyor.

Honor, yeni katlanabilir telefonu Magic V modelini bir teaser videosuyla duyurdu. Ancak cihaz hakkında pek teknik özellik sunmadı.

Honor henüz bunu doğrulamadı. Cihazın Ocak ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Aynı zamanda şirketin resmi teaser’ı, katlanabilir akıllı telefonun lansmanının yakın olduğunu onaylar nitelikte duruyor.

Yakın tarihli bir sızıntı, yaklaşan Honor katlanabilir akıllı telefon için 8 inçlik bir iç ekran ve 6.5 inçlik kapak ekranını iddia etmişti. Ancak henüz Magic V‘nin bu cihaz olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Şu anlık BOE ve Visionox tarafından sağlanan ekran panellerinin kullanıldığı söyleniyor.

Telefonun Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle gelmesi bekleniyor

Akıllı telefonun, bu ayın başlarında piyasaya çıkan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle desteklenmesi bekleniyor. Honor, bu yeni yonga setini destekleyen ve piyasaya çıkaran ilk üreticiler arasında yer almıştı. Bu telefonun da ilgili merkezi işlem birimiyle gelmesi oldukça olası duruyor.

Şirketin, cihaz hakkında detaylı teknik özelliklerini ilerleyen günlerde belirtmesi bekleniyor. Bu noktada telefon ile ilgili daha fazla teaser videolarının ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.