Honor bugün düzenlediği etkinlikte, Honor Magic UI 6.0 ve Magic V’i tanıttı. İşte beraberinde yeni özellikleri getiren sistemin detayları…

Bugün, akıllı yaşam, işbirliğine dayalı ofis ve benzeri konulara odaklanarak çok cihazlı akıllı işbirliğini destekleyen Magic UI 6.0 piyasaya sürüldü. Resmi tanıtıma göre, Magic Live’ın beş akıllı motoruna dayanan Magic UI 6.0, sahne algısı, kullanıcı anlayışı ve bilgi grafiğinin yapay zeka yükseltmelerini de beraberinde getiriyor.

Honor Magic UI 6.0 özellikleri

Honor Magic UI 6.0’nın, Magic Live akıllı motoru sayesinde, biniş, metro, ekspres teslimat, asansör vb. ortamlarda tüm hava senaryoları aracılığıyla coğrafi konumu algılayabildiği söyleniyor. Ayrıca şirket Magic 3’ün, iPhone 13 Pro Max‘e kıyasla asansörlerin içerisindeyken daha verimli bir sinyal algıladığını da tanıtımda gösterdi.

Honor bugün düzenlediği etkinlikte, Honor Magic UI 6.0 ve Magic V'i tanıttı. İşte beraberinde yeni özellikleri getiren sistemin detayları...

Buna ek olarak, Magic UI 5.0 ile karşılaştırıldığında Magic UI 6.0 beraberinde bazı iyileştirmeleri de getiriyor. Örneğin, oyunların ortalama kare hızları, arka planda açık kalma süreleri ve 20 dakikalık fark yaratan batarya kullanım süreleri ön plana çıkıyor.

Magic UI 6.0 ile birlikte Honor, 10ms düşük gecikme süresi, 1.2 Gbps yüksek veri çıkışı ve yüzde 20 anti-paket kayıp oranı elde edebilen Honor Connect ara bağlantı protokolünü de piyasaya sürdü. Ayrıca bu yeni sistemin, Zafer Paylaşımı ve İşbirliği modu işlevlerini de desteklediği söylendi. OLA ve Matter protokolü ile de tam uyumluluk içerisinde çalıştığı belirtiliyor.

Resmi olarak Honor Magic UI 6.0, Magic Live + temel işletim sistemi ve Magic Live+ cihazlar arası işletim sisteminin üç boyutlu deneyimini, Magic Live motorunun gerçek zamanlı çevrimiçi algılama, anlama ve öğrenme yetenekleriyle donatıyor.

Bu yeni özelliklerle ve temel işletim sistemi ile birlikte Magic Live, akıllı klasörleri kişisel alışkanlıklara göre özelleştirebilecek. Ayrıca işe gidiş geliş, ofis toplantıları ve eğlence sırasında akıllıca uygulama kombinasyonları önerebilecek.

Magic Live, çeşitli senaryolar için kişiselleştirilmiş optimizasyon stratejilerini de beraberinde getiriyor. Örneğin LINK Turbo X, zayıf sinyal ortamlarında iletişim duraklarını iyileştirmek için ağ dağıtılmış bilgi işlem teknolojisini entegre ediyor.

GPU Turbo X, cihaz sakin durumdayken oyunun ortalama kare hızını iyileştirmek için gerçek zamanlı yapay zeka sahne tahmini ve zamanlama ile, OS Turbo X ise akıllı bellek teknolojisi, yüzde 20 artırılmış arka plan uygulama desteği ve yüzde 5 daha yüksek pil ömrü süresiyle birlikte geliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın