HP’nin birinci sınıf dizüstü bilgisayar yenilemesi: daha fazla OLED ekran, 12. nesil Intel CPU’lar

0
1

Bahar temizliğine henüz başlamamış olsanız da, HP kesinlikle yaptı. Bugün şirket, tüm premium dizüstü bilgisayar portföyünü bir dizi yeni Envy ve Spectre dizüstü bilgisayarla yeniliyor – hem kapaklı hem de 2’si 1 arada.

Güncellenen Envy serisinin iki yıldızı Envy x360 13,3 inç ve Envy 16 inçtir. Her iki sistem de bir OLED ekran veya daha geleneksel bir LCD panel ile yapılandırılabilir. Yeni Envy dizüstü bilgisayarların tümü, görüntülü aramalar sırasında en iyi şekilde görünmenize ve ses çıkarmanıza yardımcı olmak için kafa izleme ve hüzmeleme mikrofonlarına sahip yükseltilmiş 5 MP web kameralarına da sahip oluyor. Hatta yerel el yazısı tanıma özelliğine ve sistemin yan tarafında gizli bir manyetik ekran kalemi yuvasına sahip olursunuz. Ve diğer birçok bilgisayar üreticisinin aksine, HP’nin kalemi aslında kutunun içinde gelir.

The new Envy 13 features a 2-in-1 design and can be equipped with either an LCD or OLED display and a 12th-gen Intel CPU.

Makul bir 900 dolardan başlayan fiyatlarla Envy x360 13, esnek 2’si 1 arada tasarımı ve HP’nin şarjla 20,5 saate kadar dayandığını iddia ettiği pili sayesinde hareket halindeki insanlar için harika bir seçenek gibi görünüyor. Ayrıca, HP’nin pilin yarısını yalnızca 45 dakikada doldurabileceğinizi vaat etmesiyle USB-C üzerinden hızlı şarj desteği alırsınız. HP, evden uzakta çalışırken biraz daha ketum olmak isteyenler için fan gürültüsünü minimumda tutmak için tasarlanmış bir sessiz performans modunu da tanıttı.

Ancak, daha güçlü özellikler isteyen insanlar için HP, Envy 16’nın şimdiye kadarki en güçlü Envy olduğunu iddia ediyor. 1.400 dolardan başlayan fiyatlarla, yalnızca 120 Hz’ye kadar yenileme hızlarını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda gelişmiş üretkenlik için biraz daha uzun 16:10 ekrana sahiptir. Ayrıca 32 GB’a kadar RAM ve NVIDIA RTX 3060 GPU veya Intel’in yeni Arc A370M kartlarından biriyle donatılabilir.

Created to support mobile content creation, the new HP Envy was designed to allow users to output video to up to three external 4K displays simultaneously.

Bu nedenle, güçlendirilmiş bir oyun dizüstü bilgisayarı kadar güçlü olmasa da performansı hala oldukça etkileyici. HP, Envy 16’nın varsayılan ekranının üstünde üç adede kadar harici 4K monitör için video çıkışını desteklemek üzere tasarlandığını söylüyor.

HP ayrıca, Envy 16’nın ses sistemini oldukça güçlü bir dörtlü hoparlör kurulumuyla yükseltti. Bu arada, diğer kullanışlı yükseltmeler arasında hızlı yüz kilidi açma için bir IR sensörü ve hatta gereksiz pil tüketimini önlemeye yardımcı olmak için dizüstü bilgisayarın bir çantada saklandığını algılayabilen bir sensör bulunur.

Alongside the Envy x360 13 and Envy 16, HP also made a 15-inch 2-in-1 with the Envy x15 and a big-screen option in the Envy 17.

Bununla birlikte, Envy x360 13 ve Envy 16 ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamıyorsa, hem 12. nesil Intel CPU’ları hem de AMD’nin 5000 serisi Ryzen yongalarını destekleyen yenilenmiş bir Envy x360 15.6 inç 2’si 1 arada da var. Daha da büyük ekranlı bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, 4K’ya kadar ekranla donatılabilen Envy x360 17,3 inç var. Ancak özellikle GPU’su NVIDIA RTX 2050’de öne çıkıyor, bu nedenle Envy 16 kadar güçlü değil. Bununla birlikte, 1.100 dolardan başlayan fiyatı biraz daha ucuz.

Son olarak, HP’nin güncelleme tufanını tamamlayan yenilenmiş bileşenlere ek olarak biraz daha kıvrımlı, yuvarlak kenarlara sahip yenilenmiş Spectre x360 13.5 ve Spectre x360 16’dır. Şimdi bu önemli bir şey gibi gelmeyebilir, ancak önceki Spectre’lar genellikle kendi iyilikleri için fazla keskin hissediyorlardı. Bunun nedeni, bu şık çizgiler fotoğraflarda harika görünse de, yazarken avucunuzu veya bileğinizi kazma eğilimindeydi ve bu da çok hızlı bir şekilde rahatsız edici hale geldi.

HP's updated Spectre x360 13 is the company's most premium ultraportable, sporting a 3:2 display and an aluminum CNC-machined chassis.

Her iki model de Intel’in Evo platformunun bir parçasıdır, bu nedenle anında uyanma sürelerine yakın parlak ekranlar ve çift Thunderbolt 4 jakı desteğinin yanı sıra yeni Envy makinelerinde bulunmayan Gorilla Glass ekranlar gibi bazı lüks özellikler bekleyebilirsiniz. Ve üretkenliği gerçekten önemseyen insanlar için, her iki yeni Spectre de çoklu görevleri daha da kolaylaştırmaya yardımcı olmak için LCD veya OLED panelli 3:2 en boy oranlı ekranlara sahip.

Ve elbette, en yeni Spectre’lar, 12. nesil Intel CPU’lar ve 16 inçlik modelde ARC A370M GPU desteği de dahil olmak üzere güncellenmiş dahili özelliklere sahiptir. Ancak, 1.250 $ ve 1.650 $’dan başlayan fiyatlarla, HP’nin en premium dizüstü bilgisayarları, karşılaştırılabilir Envy dizüstü bilgisayarlardan biraz daha pahalı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.