HTC’nin yeni amiral gemisi modelinin M10 olmayacağı söyleniyor. Peki, yeni amiral gemisinin adı ne olacak? İşte HTC hakkındaki son söylentiler.

Geçtiğimiz her gün HTC’nin yeni gelecek olan akıllı telefon modelleri hakkında söylentilere rastlıyoruz. Bu hafta başında “evleaks” ve “Llabtoofer” isimli iki Twitter kullanıcısı, HTC One X9 için yüksek beklentilerin aksine, orta segment bir telefon olacağını söylemiş hatta HTC One A9 telefonuna kıyasla daha bile düşük kalacağını ima etmişti.

Daha bu söylentiler kaybolmadan şimdi de “Ricciolo1” isimli Twitterkullanıcısı, sıradaki amiral gemisi cihazın adının One M10 olmayacağını söylüyor. Yerine hangi isimle geleceğini belirtmeyen kullanıcı, sadeceSnapdragon 820 işlemciyi HTC cihaz için onaylıyor.

Adı HTC One M10 olmayacak!

Snapdragon 820 ile satışa sunulması HTC cihazlar için güzel bir değişiklik olacak. Özellikle One M9 modelinde kullanılan Snapdragon 810işlemcilerin yarattığı ısınma problemi göz önüne alındığında, daha yüksek satış rakamları görmeyi bekleyebiliriz. Ricciolo1 kullanıcısının cihazın adının M10 olmayacağı iddiası aslında bu kullanıcının Ağustos ayında yaptığı bir tahmin. Şimdi ise yeniden, daha güçlü bir şekilde yeni amiral gemisinin adının HTC One M10 olmayacağını ve firmanın M harfinden kurtulacağını savunuyor.

Tabi ki sadece bir söylenti olan ve gerçekliği bilinmeyen bu durumuHTC’den başkası netleştiremez. Ayrıca HTC, son piyasaya sürdüğü One A9modelinde orta segment bir performans sergilemiş ancak fiyat olarak yüksek kaldığından satışlarda istenilen başarıya ulaşamamıştı. HTC One X9için de aynı söylentilerin piyasada dolanması, kullanıcıları bir miktar endişelendiriyor.