Tayvanlı üretici HTC, 2015 yılının üçüncü çeyreğine ait mali raporlarını yayınladı. HTC’de finansal durumlar nasıl ? İşte finansal raporun detayları.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2014 yılını gelecek planlarındanumutlu bir şekilde kar ile kapatmıştı. 2015 yılı üçüncü çeyrek finansal raporlarını açıklayan şirket beklediğini bulamamış. Bu yıl içerisinde satışa sunduğu M9 ve M9 Plus ile zarar eden şirket iyice dibe vurmaya başladı.

Üçüncü çeyrekte 138.6 milyon dolar zarar açıklayan HTC, ikinci çeyrekte de265 milyon dolar zarar açıklamıştı. İşin tuhaf yanı ise HTC, finansal raporlarda her şirketin yer verdiği gelecek beklentilerini açıklamayı reddetti.

Hatırlarsanız firma geçtiğimiz aylarda ikinci çeyrek sonuçlarında ki zarar nedeniyle Şanday’da bulunan fabrikasını satma ve dünya genelinde çalışanlarının yüzde 15’inin işine son verme kararı almıştı. HTC’nin raporuna bakınca bir umut ışığı görmek pek mümkün değil. One A9 ile kendini toparlamak isteyen şirket akıllı telefonların dışında sanal gerçeklik gözlüğü Vive, aksiyon kamerası Re ve akıllı bileklik Grip gibi ürünlerlekendini kurtarmak istiyor.