Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, kötü gidişatı bir türlü durduramıyor. Üçüncü çeyrek mali raporunu açıklayan firma bir kez daha zarar ettiğini duyurdu.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bir süredir içerisinde bulunduğu kötü gidişatı bir türlü durduramıyor. 2015 yılı üçüncü çeyrek mali raporunu açıklayan HTC, yine zarar ettiğini kamuoyuyla paylaştı.

HTC Üçüncü Çeyrekte Yine Zarar Açıkladı

HTC, One M8 modeli ile iyi bir ivme yakalamışken One M9 modeli ile beraber eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Satışları kötü etkileyen bu durum üzerine One M9+ gibi bazı modeller piyasaya sunmuş olsa da şirket işleri bir türlü yoluna koyamıyor. Açıklanan rakamlar ise bu durumu ispatlıyor.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, Temmuz- Eylül ayları arasında 659 milyon dolar gelir elde ettiğini paylaşırken şirketin giderleri hesaplandığında üçüncü çeyreğin 138 milyon dolar zararla kapatıldığı açıklandı.

Geçtiğimiz yıl üçüncü çeyrekte HTC, 1.3 milyar dolar gelir elde ederkeb şirketin net karı ise 21.1 milyon dolardı. Bu rakamlarda HTC’nin amiral gemi modeli One M9’un başarısızlığını adeta ortaya koyuyor.

2010 – 2011 yıllarının en iyi üreticilerinden birisi olan HTC şu günlerde iseŞanghay’daki bir fabrikasını satışa çıkartmış ve iş gücünde azaltmaya gitmeye karar vermiş durumda. Oldukça zor günler geçiren HTC bakalım pazardaki eski iddialı günlerine geri dönebilecek mi?