HTC, yeni tanıttığı orta-üst seviye akıllı telefonu One A9 ile ciddi tasarımsal değişikliklere gitti. Bu değişikliklerin yeni modellere de geleceği söyleniyor.

HTC, yeni orta-üst seviye telefonu One A9 ile tasarımsal değişiklik yapmış ancak bu değişiklik teknoloji dünyasında “iPhone” benzetmesine maruz kalmıştı. One M7’den bu yana One serisinde yekpare metal kasa kullananHTC, One A9 tasarımını Desire ve M serilerine taşıyacak.

HTC Kuzey Asya Başkanı Jack Tong yaptığı açıklamada HTC One A9tasarımını üst seviye M ve Desire serisi modellere getireceklerini belirtti. Bu açıklama yeni nesil Desire modellerinde metal kasa kullanılacağını işaret ediyor.

HTC One A9 teknik özellikleri

HTC One A9, gücünü sekiz çekirdekli 1.5 GHz saat hızında çalışan Qualcomm’un Snapdragon 617 işlemcisinden alıyor. Grafik işlemci tarafında ise Adreno 405 tercih edilmiş. 2 ve 3 GB RAM ile 16 ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olan HTC One A9, son günlerin tartışma konusu olan microSD kart desteğini de bünyesinde barındırıyor.

HTC One A9 Tasarımı

One A9 oval hatları, ince ve metal kasası ile ilk bakışta iPhone’dan esinlenilmiş gibi görünüyor. HTC’yi iPhone’u kopyalamakla suçlayan kullanıcılara açıklama HTC Kuzey Asya yöneticisi Jack Tong’dan geldi. Tong yaptığı açıklamada plastik şeritlere sahip metal kasayı ilk defa HTC’nin yaptığı ve bunu Apple’ın HTC’den kopyaladığını söyledi.