Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin M serisinin son üyesi olan M9’un yeni versiyonu M9e tanıtıldı. İşte tüm ayrıntıları ile HTC ONE M9e!

HTC bu yıl ilginç bir politika izleyerek birden fazla amiral gemi modeli tanıtma yoluna gitti. M9 ile başlayan furya M9+, M9 Supreme, One E9, One E9+, E9s Dual SIM, One A9 ve son olarak bugün M9e tanıtıldı.

 

HTC One M9e Teknik Özellikleri!

M9 serisi ile aynı tasarım anlayışını devam ettiren M9e,  çok eleştirili aldığıMediaTek MT6795T Helio X10 işlemciyi kullanmaya devam ediyor. 2GB RAM ile gelen cihazda 16GB/32GB dahili depolama seçenekleri bulunuyor

gsmarena_003

Kamera tarafında iyileştirmelere sahip olan M9e üzerinde 13MPçözünürlükte Optik İmaj Sabitleme teknolojisine sahip sensör bulunuyor. Her zaman olduğu gibi yine 4K video kayıt desteği bulunmayan telefon Full HD video kaydı yapabiliyor. Ön tarafta UltraPixel kameranınkullanılmaya devam ettiği cihazda 5” 1080p ekran bulunuyor.

MicroSD kart ile artırılabilir hafıza ve Dolby Audio ile desteklenen çift ön stereo hoparlörlere sahip olan HTC One M9e, altın, gümüş, gri ve siyahrenk seçeneklerine sahip olacak. 425$ fiyat etiketi ile Çin’de satışa sunulan cihazın ülkemize ve Avrupa pazarına ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.