Huawei P50 Pocket katlanır telefonunu tanıtacağını duyurdu!

0
2

Huawei, Weibo ve Twitter hesaplarında yaptığı paylaşımlarda, lansman tarihini ve tanıtılacak yeni P50 Pocket modelini paylaştı.

Huawei bugün yaptığı paylaşımda, yeni amiral gemisi cihazlarını tanıtmak için düzenlediği kış konferansı isimli etkinliğini 23 Aralık’ta gerçekleşeceğini duyurdu. Aynı zamanda şirket, Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Motorola Razr gibi dikey olarak katlanabilir akıllı telefon modeli P50 Pocket’ın da lansmanda tanıtılacağını açıkladı.

Huawei P50 Pocket satışa çıkıyor

Huawei’nin kapaklı katlanabilir telefonunun, Zhaoli Technology’nin geliştirdiği yeni nesil bir menteşeye sahip olacağı söyleniyor. Bu sayede donanımsal olarak daha az parça içerecek. Dolayısıyla önceki nesil katlanır telefonlarda kullanılan menteşelere kıyasla daha güvenilir olmasını sağlayacak. Ayrıca cihazı gören bazı kişiler, P50 Pocket’ın ekranında benzer ürünlerdeki gibi bir kırışıklık olmadığını söylüyor.

Huawei’nin Weibo ve Twitter hesaplarında yaptığı paylaşımlarda gördüğümüz kadarıyla P50 Pocket, beyaz ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Ayrıca cihaz için tasarlanan bir koruyucu kılıfın sızdırılmış görüntüsü, arka yüzeyinin ekran açık bir haldeyken P50 ailesiyle neredeyse aynı olduğunu gösteriyor.

23 Aralık’ta tanıtılması beklenen diğer ürünler arasında Huawei Watch D akıllı saat modeli de yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde ürünün kutusunun sızdırılan bir görüntüsü, cihazın tansiyon ölçümleri yapabildiğini ve HarmonyOS’dan güç aldığını ortaya koyuyordu. Ayrıca etkinlikte tanıtılması olası gözüken bir diğer ürünün de Bluetooth gözlük modelleri olacağı söyleniyor.

Huawei P50

Huawei bugüne kadar üç farklı katlanabilir telefonu piyasaya sundu. Mate X ve Mate XS modelleri nispeten daha büyük, hatta tablete rakip olabilecek boyutlardaki ekranları dışa doğru katlanan bir yapıyla geliyordu. Yani cihazı aslında ekran katlıyken normal bir akıllı telefon gibi kullanmak mümkün oluyor. Fakat bu bu yıl tasarımını biraz değiştirerek Galaxy Fold 3’e benzer bir yapıyla gelen Mate X2 modelini tanıttı.

Mate X2 tıpkı bir kitap gibi kapanabilen bir yapıya sahip. Ön tarafında 6.5 inç boyutunda bir panel bulunuyor. Ayrıca, cihazı tam boyutunda kullanmak istiyorsanız, size 8 inçlik bir ekran sunuyor. P50 Pocket modelinin de açılmış haliyle 6.5 ile 6.7 inç arasında bir boyuta ve 21:9 formatına sahip bir panelle geleceği söyleniyor.

Buna ek olarak P50 Pocket’ın, X2’de olduğu gibi şirketin kendi üretimi olan Kirin işlemcisi ve 5G desteğiyle birlikte geleceği düşünülüyor. Fakat Huawei’nin son dönemde yaşanan çip sıkıntısı nedeniyle uzak bir ihtimal de olsa Snapdragon 888’in 4G versiyonunu kullanmak zorunda kalabileceği belirtiliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.