Huawei’nin tansiyon ölçme özelliğine sahip yeni akıllı saati gelecek hafta tanıtılacak. Huawei Watch D olarak adlandırılan modelin çift katmanlı özel bir kayışla tansiyon ölçümü yapacağı ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Huawei, tansiyon ölçme özelliği ile ön plana çıkan yeni bir akıllı saat tanıtmaya hazırlanıyor. Lansmana sayılı günler kala Huawei Watch D isimli modelin tansiyon ölçüm fonksiyonunun çalışmasını gösteren bir video ortaya çıktı.

Görünüşe bakılırsa akıllı saat geleneksel tansiyon aletlerine benzer bir mantıkla çalışacak. Kullanım kılavuzuna göre cihaz, kayışın iç kısmına yerleştirilen şişme bir aksesuara sahip olacak. Yani kan basıncını çift katmanlı bir kayışla ölçecek.

Huawei Watch D, Ölçüm için oturuş pozisyonu önemli

Yayınlanan video ayrıca doğru sonuç alınabilmesi için belirli bir pozisyonda oturularak ölçüm yapılması gerektiğini gösteriyor. Saatin takılı olduğu eliniz karşı omzunuza dokunacak, diğer elinizle dirseğinizi destekleyeceksiniz ve cihaz göğsünüze temas etmeyecek.

Huawei Watch D, tansiyonu özel bir kayışla ölçecek: İşte kullanım şekli

Söylentilere göre özel bir Kirin işlemci, 32 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Ayrıca 470 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağına yönelik bilgiler var. Merakla beklenen akıllı saatin resmi duyurusu 23 Aralık‘ta yapılacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.