Hyundai’nin lüks Genesis markası, ilk elektrikli otomobili için ABD siparişlerini açtı

0
2

Hyundai’nin Genesis markası şimdi ilk elektrikli aracı olan GV60 için sipariş alıyor. G80 hibridini takip eden EV, 58.890 dolardan başlıyor ve Electrify America istasyonlarında ekstra ücret ödemeden üç yıllık 30 dakikalık şarj seanslarıyla geliyor.

Bununla birlikte, ABD satışları başlangıçta sınırlı olacaktır. Başlangıç ​​olarak, GV60 yalnızca California, Connecticut, New Jersey ve New York’taki seçkin perakendecilerden satın alınabilecek.

EV, Advanced AWD ve Performance AWD olmak üzere iki çift motorlu donanımda sunulacak. Sürücülerin gerçekten isterlerse yüz tanıma özelliğini kullanarak araçlarını kilitlemelerine ve kilidini açmalarına olanak tanıyan Face Connect adlı bir özellik içerir. GV60, düşük ışıkta bile sürücünün yüzünü tarayabilen ve kişinin kimliğini doğrulamak için derin öğrenme teknolojisinden yararlanan yakın bir kızıl ötesi kameraya sahiptir.

Face Connect, iki sürücüyü kaydedebilir ve onlar için ayrı profilleri destekler. Yüz tanıma sistemini kullanan GV60, baş üstü ekranı, koltuk, direksiyon simidi, yan aynalar ve multimedyayı o kişinin tercihlerine ve ayarlarına göre otomatik olarak ayarlayabilir. Diğer özellikler arasında Apple CarPlay ve Android Auto, Bang & Olufsen ses, dört adet USB-C bağlantı noktası ve parmak izinizi kullanarak motoru çalıştırmanın bir yolu bulunur.

GV60 Advanced AWD, 314 beygir gücü sağlayabilen 74 kW ön ve 160 kW arka motorlara sahiptir. Genesis, 77,4 kWh pilin tahmini 248 mil menzil sağladığını söylüyor.

68.980 dolardan başlayan Performance AWD modeli aynı pile sahip ancak tahmini 235 mil daha düşük bir menzile sahip. Bunun nedeni, ön tarafında 160kW ile daha güçlü olmasıdır. Elektrikli araç 429 beygir gücü sunabiliyor ve güçlendirme modu etkinken 483 HP’ye çıkıyor.

Üst düzey model ayrıca uyumlu bir iPhone, Apple Watch veya Samsung telefonla çalışan ultra geniş bant teknolojisine sahip Genesis Digital Key 2’yi de destekliyor. Apple Wallet ve Samsung Pass ile eşleşir ve sahiplerin anahtarları diğer kişilerle dijital olarak paylaşmasına olanak tanır.

Genesis, tüm yeni modellerinin 2025 yılına kadar EV olacağını ve bundan beş yıl sonra araç serisinin tamamen elektrikli olacağını söyledi. Bu yılın ilerleyen saatlerinde Hyundai, Genesis G70 ile ABD’de EV’ler inşa etmeye başlayacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.