Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy S7 hakkında bilgiler gelmeye başladı. Ortaya çıkan raporlara göre Samsung, iki farklı Galaxy S7 modeli hazırlıyor.

Güney Koreli üretici Samsung, ilk olarak Galaxy Note Edge ile başlattığı kavisli ekran serisini Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Edge+ ile devam ettirdi. Özellikle Galaxy S6 Edge ile birlikte kullanıcılardan gelen olumlu geri dönüşler Samsung’un gelecek yılın amiral gemisi Galaxy S7’de bu akımı devam ettireceğini gösteriyor.

Galaxy S7’de İki Farklı Tasarım!

Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre iki farklı Galaxy S7 modeli hazırlanıyor. Biri 5.2 inç ve diğeri 5.8 inç olmak üzere iki farklı modelde sunulacak olan Galaxy S7’nin sadece 5.8 inç olan modeli kavisli yapıda olacak. Böylece Galaxy S6 – Galaxy S6 Edge seçeneği gelecek yılGalaxy S7 – Galaxy S7 Edge olarak karşımıza çıkacak.

Galaxy S7’de Kullanılacak İşlemci!

İlk sızıntılarda Snapdragon 820 ile piyasa çıkacağı söylenen Galaxy S7’nin işlemci tarafında üç farklı versiyona sahip olacağı belirtiliyor. SamsungExynos 7422 yonga setlerini Galaxy Note 5 ile sunacaktı. Planlar yerinde gitmedi ve Samsung, 7422’yi Hindistan pazarında satışa sunulacak olan Galaxy S7’de kullanacak gibi görünüyor. Aynı zamanda Exynos 8890 yonga setine sahip S7’ler Kore, Japonya ve Avrupa pazarına sunulacak. Son olarakSnapdragon 820 kullanacak olan cihazlar ise Amerika ve Çin’de piyasaya çıkabilir.

samsung-galaxy-s6-9

4 GB belleğe sahip olacağı düşünülen Galaxy S7’nin çift kamera ile ortaya çıkacağı söylentileri henüz netleşmiş değil. Samsung’un tasarım ve donanım konusunda nasıl bir yol izleyeceğini bekleyip göreceğiz.