Samsung’un başarılı serilerinden olan A serisinin üyelerinden Galaxy A5’in ikinci nesli karşımıza çıktı. GFXBench testinde karşımıza çıkan cihazın tüm detayları haberimizde.

Metal çerçeveleri ve kalınlığı ile dikkatleri üzerine çeken Galaxy A5‘in ikinci nesli SM-510F kod adı ile karşımıza çıktı. GFXBench performanstestinde karşımıza çıkan cihaz, orta segment özellikler ile geliyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ikinci nesil Galaxy A5 haberleri ile Samsung‘un yeni bir Galaxy A5 üstünde çalıştığı kesinleşmişti. Bugün ise ikinci nesil Samsung Galaxy A5‘in teknik özellikleri gün yüzüne çıktı.

5.2 inçlik 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile gelecek olan ikinci nesil Galaxy A5, Samsung’un kendi ürettiği Exynos 7 Octa işlemcisini kullanacak. Grafik işlemcisi olarak Mali-T720 kullanacak olan cihaz, 2 GB RAM‘e ve 16 GB dahili hafıza ile gelecek.

Önde 5 arkada ise 13 megapiksellik kamera kullanacak olan SM-510F kod adlı Galaxy A5, Android 5.1.1 yüklü olarak gelecek. Bu özelliklerinin yanı sıra NFC desteğine de sahip olan ikinci nesil Galaxy A5, selefi ile oldukça benzer teknik özellikler taşıyor.

Özellikle ekran ve işlemci konusunda büyük değişime uğrayan yeniSamsung Galaxy A5, eğer uygun bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkar ise metal yapısı ile orta segmentin başarılı cihazlarından biri olabilir.