Ayrıca, besleme gönderileri için Hikayeler tarzı bir tam ekran görünümü deniyor.

Instagram, daha fazla öneri de dahil olmak üzere ana besleme için bazı ek değişiklikleri test edecek. Takip etmediğiniz hesaplardan gelen ekstra içerik, “sevdiğiniz şeylere dayalı olarak” varsayılan algoritmik özet akışında baloncuk olarak çıkar. Instagram, bu deneyimin kişiselleştirileceğini ve takip ettiğiniz hesapların sayısı ve uygulamayı ne sıklıkta kullandığınız gibi faktörleri hesaba katacağını söylese de, önerilen bu gönderilerden kaç tanesini göreceğiniz belli değil.

Instagram’ın önerilere daha fazla önem verdiği göz önüne alındığında, bu büyük bir sürpriz değil. Halihazırda takip etmediğiniz kişilerin fotoğraflarını ve videolarını göstermek etkileşimi artırabilir, ancak Instagram, arkadaşları, aileleri ve @sainthoax’ın gönderileri etrafında toplanmış daha iyi bir deneyim isteyen insanları rahatsız etme riskini taşır.

Bununla birlikte Instagram, insanlara uygulamadaki deneyimlerini zaman içinde kişiselleştirmeleri için daha fazla yol sunmayı vaat ediyor. Mart ayında uygulamaya iki besleme daha eklendi. Aşağıdaki görünüm, takip ettiğiniz hesaplardaki gönderileri ters kronolojik sırayla gösterir. Bu arada Favoriler, 50 hesaba kadar daha yakın sekmeler tutmanıza olanak tanır. Sol üst köşedeki Instagram simgesine dokunarak yayınlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Instagram ayrıca gönderilerin akışta nasıl görüntülendiğine ilişkin bazı ince ayarları test ediyor. Gönderilerin “tam ekran” bir görünüme sahip olacağını söylüyor. Videoları da daha belirgin hale getirmeyi planlıyor.

Yeni görünüm, Instagram’ın paylaştığı bir resme dayalı olarak Hikayelerin nasıl sunulduğuna benziyor. Kullanıcı adı, profil fotoğrafı ve başlık, beğeni, yorum ve paylaşım simgeleri gibi gönderinin üstüne yerleştirilir. Sekmeler ekranın alt kısmında görüntülenmeye devam edecektir. Hikayeler beslemenin en üstünde kalacak, ancak şimdi olduğu gibi, siz kaydırmaya başladıktan sonra bunlar gizlenecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın