Instagram, NFT özelliklerini 100’den fazla ülkeye genişletiyor!

0
2

Fungible token (NFT) piyasası bir uçurumdan düştü, ancak bu, Instagram’ın dijital koleksiyonları ikiye katlamasını engellemiyor. Mayıs ayındaki bir test lansmanından sonra uygulama, NFT özelliklerini Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’da 100’den fazla ülkeye genişletiyor.

Instagram kullanıcıları, NFT’leri özet akışlarına ve mesajlarına ve ayrıca Hikayelerdeki artırılmış gerçeklik çıkartmalarına dahil edebilir. NFT yaratıcıları ve koleksiyoncuları, atıf için otomatik olarak etiketlenir. Henüz Instagram’da NFT alıp satamazsınız, ancak Meta bir pazarda çalıştığını şiddetle ima etti.

Instagram bugün itibariyle Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet’a ek olarak Coinbase ve Dapper’ın üçüncü taraf cüzdanlarını da destekliyor. Ethereum ve Polygon blok zincirlerinin yanı sıra Flow’u da destekleyecektir.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, genişlemeyi bir Instagram gönderisinde duyurdu. Çocukken kendi yaptığı Küçükler Ligi beyzbol kartının fotoğraflarını da ekledi. Genç bir Zuckerberg, şimdi hem imzalı kartı hem de ilgili NFT’yi satmayı planlayan en sevdiği kamp danışmanı Allie Tarantino’ya hediye etti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın