İnternet

Instagram ve WhatsApp çöktü mü?

Son dakikalarda pek çok kullanıcı sosyal medya hesaplarına girişte yaşadığı sorunlardan şikayet etmeye başladı. Sosyal medyadaki büyük sunucu çöküntüsü bir süredir devam ediyor. Peki Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü mü?

Instagram ve WhatsApp yine erişim sorunuyla karşılaştı!

Kullanıcılar şu anda popüler sosyal medya uygulamalarına erişim sağlayamıyor. Birçok kullanıcı sosyal medya hesaplarına bağlanmakta sıkıntı yaşarken, WhatsApp üzerinden de iletişime geçemiyor.

İnternet sitelerinin çökmesiyle alakalı kullanıcılara veri sağlayan  Down Detector de durumu doğruluyor. Web çöküntülerini haritalandıran siteye göre de şu anda 3 uygulama da bağlantı sıkıntısı yaşıyor.

Down Detector‘a göre, genel olarak Avrupa kıtasındaki kullanıcılar Instagram‘a bağlanamıyor. Avrupa kıtası ve Brezilya‘da bulunan kullanıcılar ise WhatsApp erişiminde sıkıntı yaşıyor.

Uzun süre devam eden çöküntü yüzünden birçok kullanıcı sosyal medya hesaplarına erişim sağlayamadı. Bu sıralar belli aralıklarla çöken sosyal medya uygulamalarının sunucularında sıkıntı olduğu düşünülüyor. Fakat bu çöküntüler hakkında şirketlerden resmi bir açıklama gelmedi.

Yeni güncellemeler oldukça sizlere de aktaracağız. Bölgesel olarak çöküntüler düzelmeye başladı fakat halen erişim sağlayamayan kullanıcılar da bulunuyor.

İlgili Haberler
İnternet

Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor!

İnternet

WhatsApp'a, Instagram'ın Boomerang Özelliği Geliyor

İnternet

Instagram, Kullanıcı Verilerini Gizlice Toplayan Bir Reklam Partnerini Engelledi

Bilişim - Teknolojiİnternet

Netflix, BluTV ve PuhuTV RTÜK'e Bağlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir