Instagram, hikayelere yanıt vermeyi sevenler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu sayede yazı ve emoji ile tepkilere yenisi geliyor.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram tarafından getirilen bu yeni özellik, Story yani hikayelere yanıt vermeyi sevenler için direkt olarak ilgili olacak. Zira geçtiğimiz dönemde gelen emojiler ile hikayelere cevap verme -tepki verme- özelliğine benzer bir yetenek üzerinde süren çalışmalar sona erdi.

Instagram tarafından getirilecek yeni özellik: Hikayelere sesli yanıt

Twitter üzerinden paylaşım yapan analistler, yazılımcılar ve uygulama geliştiriciler tarafından paylaşılan keşiflerin sayısı giderek artık. Hatta öyle bir boyuta geldi ki Meta ve Windows gibi büyük şirketlerin henüz açıklamadığı test aşamasındaki özellikleri bile aylar öncesinden görebiliyoruz.

Instagram yeni özellik

Buna benzer bir şekilde uygulamaların üzerinde çalıştığı şeylerin spoilerını veren popüler uygulama geliştiricilerinden biri olan Alessandro Paluzzi ise Instagram tarafından getirilecek yeni bir özellik olduğuna dikkat çekti.

Yukarıdaki görselden de anlaşılabileceği gibi Instagram, hikayelere sesli yanıt verebileceğimiz yeni bir özellik getiriyor. Bu sayede artık hem yazılı, hem de emojiler -hikayeye tepki verme- ve sesimiz ile direkt olarak yanıt verebileceğiz.

Tabii şu an için bu özelliğin hangi aşamada olduğunu şirket tarafından bir paylaşım yapılmadığı için bilemiyoruz. Fakat görselden anladığımız kadarıyla önümüzdeki beta güncellemesi ile birlikte önce geliştiriciler ile, sonra denemek isteyen insanlarla ve de en sonunda asıl sürümle herkes için yayınlanacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.